Torek, 29. 11. 2016, 21.24

Liga EBEL, 29. november

Dunaj napolnil mrežo zdesetkanih Ljubljančanov

Tilen Spreitzer | Foto Morgan Kristan / Sportida

Hokejisti oslabljene Olimpije so po dveh zaporednih zmagah (nad Sapo Fehervar in Beljakom) visoko izgubili z vodilnim moštvom lige. Dunaju so priznali premoč z 0:5.

Zadnja dva tedna sta bila za Ljubljančane nadvse uspešna. Na šestih tekmah pred večernim srečanjem so petkrat vknjižili vsaj točko, v statistiko pa vpisali kar štiri zmage. Dvakrat je padla madžarska Sapa Fehervar, po enkrat pa Gradec in visokoleteči Beljak. Zmaji so v tem času zbrali deset točk, prej v skoraj dveh mesecih le sedem.

Ljubljančani so vodilni klub razširjenega avstrijskega prvenstva Dunaj pričakali oslabljeni. Po besedah kluba je prvi vratar Jeff Frazee srečanje izpustil zaradi bolezni, zaradi poškodb pa so manjkali napadalca Chris Langkow in Žiga Pešut ter branilca Maks Selan in Kristjan Čepon.

1 / 11

Med vratnicama je tako stal tretji vratar Tilen Spreitzer, ki je moral po plošček v svoj gol že v tretji minuti tekme. Dunajčani so do konca prve tretjine po zaslugi Kelseyja Tessiera zadeli še dvakrat, nato pa v vsaki tretjini dodali še zadetek (Jerry Pollastrone, Riley Holzapfel) in zasluženo zmagali z 0:5. Spreitzer se je spopadel s 47 streli, na drugi strani je David Kickert zaustavil vseh 24 strelov zmajev.

Ti bodo spet na delu že v četrtek, ko jih čaka nova zahtevna tekma. Gostovali bodo pri aktualnem prvaku Salzburgu, ki zaseda drugo mesto. Ta je v torek v Bolzanu odigral zaostalo tekmo in Italijanom priznal premoč s 3:4. Luka Gračnar je za Avstrijce branil vso tekmo in zaustavil 22 strelov od 26.