Graz 99ers KAC Celovec Red Bull Salzburg Luka Gračnar Ken Ograjenšek Ivo Jan Žiga Pance Mitja Robar hokej Miha Verlič Jan Urbas VSV Beljak HDD Olimpija liga EBEL

Nedelja, 27. 11. 2016, 19.45

Liga EBEL, 27. november

Olimpija nadaljuje v dobrem ritmu - opekel se je tudi Beljak!

Olimpija Beljak | Foto Urban Urbanc/Sportida

Hokejisti Olimpije so po petkovi domači zmagi nad Sapo Fehervar gostili Beljak in koroško moštvo premagali s 4:3 po podaljšku. To je za zmaje četrta zmaga na zadnjih šestih tekmah. V torek bodo v Tivoliju gostili še Dunaj.

Ljubljančanom gre v zadnjem obdobju odlično od rok. Na zadnjih petih tekmah pred nedeljsko so vknjižili točke na štirih, trikrat so zmagali, enkrat pa izgubili po podaljšku. Tokrat je v njihov brlog prišel trenutno šesti Beljak slovenskih reprezentantov Jana Urbasa in Mihe Verliča, ki je zmaje v tej sezoni že dvakrat visoko premagal (6:1, 5:1), a v nedeljo so se stvari razpletle drugače …

Začel Groznik, končal Langkow

Olimpijo je s premiernim zadetkom v tej sezoni in šele drugim v ligi EBEL v vodstvo popeljal dolgoletni član Boštjan Groznik, ki je prevlado domačih v prvi tretjini (razmerje strelov 18:3) kronal v 15. minuti.

Na začetku drugega dela so gostje zaigrali bolje in prek Urbasa izenačili. A le pol minute zatem so zeleno-beli še drugič premagali svojega lanskega vratarja. Odbitek je za hrbet Oliviera Roya poslal Miha Zajc in soigralce na drugi odmor popeljal z vodstvom 2:1. Zadnja tretjina se je začela po željah Beljaka, v razmiku 72 sekund so dvakrat zadeli. Za izenačenje je bil natančen Christof Kromp, za vodstvo pa Daniel Nageler.

1 / 23

Vodstva Korošci niso znali prav dolgo zadržati, v 49. minuti je novo izenačenje z natančnim strelom pod prečko priigral Gilbert Gabor in postavil končni rezultat rednega dela. Sledil je podaljšek, ki ga je v 65. minuti odločil Chris Langkow in Olimpiji prinesel četrto zmago na zadnjih štirih tekmah, sicer pa sedmo na 24. tekmi sezone razširjenega avstrijskega prvenstva.

Prihajajo vodilni

Olimpija, ki je v petek dobila potrditev, da superpokalna lovorika ostaja v Ljubljani, in denarno kazen zaradi kršenja pravil, bo tudi prihodnjo tekmo odigrala doma. V torek v Ljubljano prihaja vodilni Dunaj. Gledalci si bodo tekmi zaradi zniževanja stroškov lahko ogledali le z vzhodne tribune.

Nov poraz Gradca

Še naprej pa poti na zmagovalne tirnice ne najde Gradec slovenskega trenerja Iva Jana in napadalca Kena Ograjenška. Niz štirih porazov je poskušal končati na domačem terenu, a je bil Dunaj pretrd oreh. Prestolničarji so graškim panterjem zadali peti zaporedni poraz, eden ob bolj zaslužnih za zmago Dunaja je bil vratar David Kickert, ki je zaustavil vseh 34 strelov Gradca.

Salzburg Luke Gračnarja je na Češkem Znojmo strl šele po kazenskih strelih. Med vratnicama zmagovalcev je stal slovenski vratar in zaustavil 34 strelov od 35. Celovec Mitje Robarja in Žige Panceta je doma priznal premoč Sapi Fehervar.

HDD Olimpija : VSV Beljak 4:3*  (1:0, 1:1, 1:2, 1:0)
Groznik 15., Zajc 28., Gabor 49., Langkow 65.; Urbas 27., Kromp 46., Nageler 47.

Graz 99ers : Vienna Capitals 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)