3

liga EBEL HDD Olimpija VSV Beljak hokej Jan Urbas Miha Verlič Luka Gračnar

Petek, 28. 10. 2016, 21.46

Liga EBEL, 27. in 28. oktober

Mušičeva vrnitev se je končala s porazom, črn scenarij je napovedala že prva tretjina

3

Guimond telemach olimpija | Foto Vid Ponikvar

Ob petem porazu zapored je Olimpija v ligi Ebel pri Beljaku izgubila s 5:1. Poraz je napovedala že prva tretjina, v kateri so zmaji prejeli štiri zadetke. Luka Gračnar je ob četrtkovi zmagi Salzburga s 3:0 nad Znojmom ohranil mrežo nedotaknjeno.

Za Olimpijo je prvič v tej sezoni zaigral njen dolgoletni kapetan Aleš Mušič, ki zaradi nesoglasij z vodstvom do petka ni sodelova na tekmah. Zmaji so slabo začeli tekmo in do desete minute dobili že tri gole, do konca prve tretjine še enega. Med drugim je zadel tudi eden dveh Slovencev Miha Verlič. Druga tretjina se je razpletla brez golov, tretja pa z 1:1, za Olimpijo je dobrih pet minut pred koncem edini gol dosegel Sacha Guimond.

V naslednjem krogu, zadnjem pred reprezentančnim premorom, bodo hokejisti Olimpije igrali doma proti drugouvrščenim Salzburžanom.

Pred reprezentančnim turnirjem še nad Salzburg

Olimpija bo po obračunu v Beljaku v nedeljo gostila Salzburg, nato pa bo liga EBEL za slaba dva tedna zaprla vrata. Začeli se bodo reprezentančni turnirji. Enega bo med 3. in 5. novembrom gostila tudi Slovenija, natančneje Bled.

V gorenjskem biseru se bodo risi pomerili s tremi zadnje čase stalnimi članicami najkakovostnejšega hokejskega razreda: Latvijo, Francijo in Belorusijo. Kdo vse bo med hokejisti, ki bodo nastopili, še ni znano. Nekaj težav selektorju Niku Zupančiču tudi tokrat predstavljajo poškodbe, nekateri oklepniki pa bodo turnir izpustili zaradi klubskih želja in obveznosti.

Zanesljivi Gračnar še tretjič zaklenil

Luka Gračnar je zaustavil vse strele Znojma in še tretjič v sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno. | Foto: Sportida Luka Gračnar je zaustavil vse strele Znojma in še tretjič v sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno. Foto: Sportida

Aktualni prvak Salzburg je bil na delu že v četrtek, ko je gostil Znojmo in ga premagal s 3:0. Vso tekmo je branil slovenski vratar Luka Gračnar in še tretjič v sezoni zaustavil vse strele (27).

Celovec kaznovanega Mitje Robarja in Žige Panceta je izgubil pri Sapi Fehervar, zmagoviti niz Gradca Kena Ograjenška je končal Dunaj.