Liga EBEL, 24. in 25. september

Zmaji v podaljšku vendarle strli Innsbruck in prišli do prvih točk v sezoni

1

Olimpija Innsbruck hokej | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejisti Olimpije so po treh porazih v letošnji ligi EBEL vendarle prišli do prvih točk. Na domačem ledu v Hali Tivoli so gostili Innsbruck in ga premagali v podaljšku s 4:3. Olimpijin trener Bojan Zajc je bil zadovoljen s pristopom.

Za ljubljansko ekipo so gole prispevali sami tuji hokejisti, kanadski branilec Jonathan Harty, pa švedsko-slovaški napadalec Gilbert Gabor, za konec pa še kanadski napadalec Chris Langkow.

Zmajem se je nasmihala zmaga že po rednem delu igre, a je sekundo pred koncem Innsbrucku podaljšek pristreljal Hunter Bishop, ameriški napadalec, ki je v sezoni 2014/15 nosil dres ljubljanskega moštva. Dve točki je Ljubljančanom zagotovil Kanadčan Raphael Bussieres. V vratih Olimpije se je izkazal Američan Jeff Frazee, ki je ustavil 31 strelov na svoja vrata.

V postavo zeleno-belega tabora sta se vrnila Žiga Pešut, ki je zaradi poškodbe izpustil prva tri srečanja, in Anže Ropret, ki ga v Salzburgu ni bilo zaradi bolezni. Aljaž Uduč okreva po poškodbi, ki jo je skupil na pripravljalni tekmi proti Jesenicam. Olimpija pa se zaradi finančne nediscipline še naprej predstavlja brez dolgoletnih članov Aleša Mušiča in Mateja Hočevarja.

Bojan Zajc: Zaslužena zmaga

"Potrebovali smo to zmago. Ko zaideš v niz porazov, psihično ni lahko," je dejal Bojan Zajc. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida "Potrebovali smo to zmago. Ko zaideš v niz porazov, psihično ni lahko," je dejal Bojan Zajc. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

"Vsekakor je bila to velika borba od prve do zadnje menjave. Mislim, da smo zasluženo osvojili dve točki. Škoda zadnje sekunde, a tako je pač bilo. Zadovoljni smo z zmago. Res smo jo potrebovali. Če prideš v niz porazov, je namreč psihično zelo težko.

Zadnjič nismo odigrali dobro, tokrat pa je bil pristop pravi. Bili smo blizu točk že na Madžarskem, a se nam ni izšlo. Tokrat se nam je. Časa za veselje ni veliko, saj nas kmalu čakajo nove tekme," je po koncu negativnega niza v klubski diktafon dejal trener zmajev Bojan Zajc.

Njegove varovance nova tekma čaka v petek, ko bodo gostili vodilni Linz.

Slovenski spopad Ograjenšku in Janu, ki sta priznala premoč Dunaju
Varovanci Iva Jana so slavili v Beljaku, kjer sta zadela dva legionarja. | Foto: Sportida Varovanci Iva Jana so slavili v Beljaku, kjer sta zadela dva legionarja. Foto: Sportida

Na Koroškem sta se v slovenskem spopadu pomerila Beljak Jana Urbasa in Mihe Verliča ter Gradec trenerja Iva Jana in napadalca Kena Ograjenška. S 4:1 so zmagali gostje iz avstrijske Štajerske. Prvi gol na tekmi je zabil Jan Urbas, za izenačenje je poskrbel Ken Ograjenšek, ki je nato prispeval še podajo pri tretjem golu Gradca.

Ta je v torek odigral zaostalo tekmo in po vodstvu z 2:0 Dunajčanom dopustil preobrat. Prestolničarji so slavili s 4:2.

Mitja Robar in Žiga Pance sta v nedeljo s Celovcem po kazenskih strelih izgubila v Linzu, Luka Gračnar je bil po štirih prejetih golih na Dunaju zamenjan med vratnicami Salzburga, ki je tekmo v avstrijski prestolnici izgubil s 3:5. Znojmo je prišel do prve točke, proti Bolzanu je izgubil po kazenskih strelih.

Že v soboto sta palice prekrižala Sapa Fehervar in Dornbirn, s 5:1 so Madžari vknjižili še tretjo zmago.

Liga EBEL, 24. in 25. september:

Sobota, 24. september:
Sapa Fehervar : Dornbirn 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Nedelja, 25. september:
HDD Olimpija : Innsbruck 4:3* (1:1, 0:1, 2:1, 1:0)
Harty 13., Gabor 42., Langkow 48., Bussieres 62.; Spurgeon 17., Lammers 34., Bishop 60. (PP1)
Poročilo s tekme

VSV Beljak : Graz 99ers 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Urbas 2.; Ograjenšek 3., Brophey 26., Nash 41. (podaja Ograjenšek, SH1), Weihager 54.
(Miha Verlič je igral za Beljak.)

Vienna Capitals : Red Bull Salzburg 5:3 (2:0, 2:0, 1:3)
(Luka Gračnar je za Salzburg branil dobrih 28 minut, ko ga je trener zamenjal. V tem času je zaustavil 16 od 20 strelov.)

Black Wings Linz : KAC Celovec 4:3** (0:1, 2:2, 1:0, 0:0, 1:0)
Kirchschlager 30., DaSilva 33., 47., Piche 62. (KS); Ganahl 10. (SH1), Geier 29. (SH1), Bischofberger 36.
(Mitja Robar in Žiga Pance sta igrala za Celovec.)

Orli Znojmo : Bolzano 2:3** (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 0:1)