Torek, 22. 11. 2016, 21.43

Liga EBEL, 22. november

Oslabljena Olimpija do velike točke pri drugi ekipi lige

Olimpija Linz | Foto Morgan Kristan / Sportida

Hokejisti Olimpije, ki so pri črnih krilih iz Linza nastopali oslabljeni, so drugouvrščenemu moštvu odščipnili točko. Zmaji so s 4:3 izgubili po podaljšku. Naslednja tekma zeleno-beli tabor čaka v petek, ko v Tivoli prihajajo Madžari.

Ljubljančani so se na gostovanje v Zgornjo Avstrijo odpravili z oslabljeno ekipo. K moštvu, ki spada v širši krog favoritov za naslov, je odpotovalo zgolj 17 igralcev in dva vratarja. Že na zadnji tekmi sta od standardnih igralcev manjkala branilca Jonathan Harty (prepona) in David Planko (bolezen). Ob omenjenih v Avstrijo niso odpotovali trije pomembni členi v napadu, kapetan Aleš Mušič, Žiga Pešut in Anže Ropret, manjkal je tudi drugi vratar Jakob Raišp.

Maks Selan je v 59. minuti izsilil podaljšek in priigral točko. | Foto: Morgan Kristan / Sportida Maks Selan je v 59. minuti izsilil podaljšek in priigral točko. Foto: Morgan Kristan / Sportida

Kljub zdesetkani ekipi se je Olimpija pri severnih sosedih odlično držala. V rednem delu je trikrat zaostajala, a tudi trikrat izenačila. Ljubljanski vratar Jeff Frazee je prvič klonil v deveti minuti, ko ga je v igri z dvema igralcema več premagal Dan DaSilva. Pred koncem prve tretjine je z izenačenjem odgovoril Raphael Bussieres.

DaSilva je na začetku druge tretjine spet zadel, a je prednost Linza sredi tekme izničil Chris Langkow. Ko se je obračun bližal koncu 60 minut, je Rick Schofield štiri minute pred koncem gostitelje popeljal v vodstvo s 3:2. Tudi na to vodstvo so zmaji našli odgovor, Maks Selan je v 59. minuti zadel in izsilil podaljšek. Tega je v 66. minuti v domačo korist odločil Joel Broda.

Po gostovanju v Linzu bo Olimpija trikrat igrala doma. Prvič v petek, ko bo gostila Sapo Fehervar.

Italijane napadel virus, nova zaušnica Gradcu

Na Madžarskem se je Gradec Iva Jana in Kena Ograjenška po dveh porazih poskušal vrniti v zmagovalne tirnice, a mu to ni uspelo. Sapa Fehervar ga je premagala s 5:1. Bolj uspešen je bil Beljak Jana Urbasa in Mihe Verliča, ki je po zaostanku z 1:3 priredil preobrat in pri Dornbirnu zmagal s 4:3. Celovec Mitje Robarja in Žige Panceta je tesno izgubil pri Innsbrucku.

Hokejisti Beljaka so po dveh porazih le zmagali. Na Predarlskem so v zadnjo tretjino krenili z zaostankom dveh zadetkov, na koncu pa slavili s 4:3. | Foto: Sportida Hokejisti Beljaka so po dveh porazih le zmagali. Na Predarlskem so v zadnjo tretjino krenili z zaostankom dveh zadetkov, na koncu pa slavili s 4:3. Foto: Sportida

Salzburg Luke Gračnarja bi moral gostovati pri vročem Bolzanu, ki je zmagal na zadnjih štirih tekmah, a je italijanski tabor napadel virus. Zbolelo je 13 hokejistov od 22, vključno z obema vratarjema, tako da je bila tekma odpovedana.

Vodilni Dunaj je tesno premagal Znojmo.

Black Wings Linz : Olimpija 4:3* (1:1, 1:1, 1:1, 1:0)
DaSilva 9. (PP2), 26. (PP1), Schofield 56., Broda 66.; Bussieres 15. (PP1), Langkow 31. Selan 59.

PP2-zadetek z dvema igralcema več
PP1-zadetek z igralcem več
*podaljšek

Sapa Fehervar : Graz 99ers 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Sofron 3. (PP2), 27., Koger 4. (PP1), Manavian 29. (PP1), Sarauer 35.; McLean 27. (PP1)
(Gradec: Ken Ograjenšek je dvakrat streljal na vrata Sape.)

Innsbruck : KAC Celovec 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Lamoureux 2., 40., Bishop 39.; Kapstad 52., Schumnig 54.
(Celovec: Mitja Robar je sprožil tri strele in si prislužil malo kazen, Žiga Pance je sprožil štiri strele.)

Dornbirn : VSV Beljak 3:4 (2:1, 1:0, 0:3)
Grabher-Meier 12. (PP1), Siddall 18. (PP1), Schimdt 39. (PP1); Petrik 5., Ouleet-Blain 43., Johner 52., (podaja Urbas, PP1), 57.
 (Beljak: Jan Urbas je petkrat strelja na vrata Dornbirna in odsedel malo kazen, Miha Verlič je bil v postavi Beljaka.)

Vienna Capitals : Orli Znojmo 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Bolzano – Red Bull Salzburg (Luka Gračnar) - tekma je bila zaradi bolezni v taboru Bolzana odpovedana.