Nedelja, 18. 12. 2016, 19.59

Liga EBEL, 16. in 18. december

Olimpiji se je nasmihala zmaga, a je tekma preobratov pripadla Čehom

Olimpija Znojmo | Foto Morgan Kristan / Sportida

Hokejisti Olimpije so izgubili še osmič zapored. Na zadnjem od štirih zaporednih gostovanj so pri aktualnemu podprvaku Znojmu klonili po podaljšku (4:3). Koroški derbi med Celovcem in Beljakom je s 3:1 pripadel Celovčanom, ki so slavili še sedmič zapored.

Ljubljanski oklepniki, iz tabora katerih prihaja nekaj spodbudnih informacij o finančnih prilivih, so v petek s 4:0 izgubili v Gradcu. Ta je pretekli teden odpustil glavnega trenerja Iva Jana in ga zamenjal z Dougom Masonom. Pri graških panterjih je pomembno vlogo ob zmagi odigral nekdanji član Olimpije Ken Ograjenšek, ki je prispeval zadetek in podajo.

Tekma preobratov Znojmu

Olimpija je v nedeljo serijo gostovanj končala pri aktualnemu podprvaku Znojmu, kjer se ji je po preobratu nasmihala celo zmaga, a so zmaji na koncu na Češkem osvojili točko.

Gostitelji so razpoloženega ljubljanskega vratarja Jeffa Frazzeja (zaustavil je kar 47 strelov) premagali v 37. minuti, ko je bil natančen Colton Yellow-Horn, dobrih 20 sekund pozneje pa je Američana ugnal še Roman Tomas in Čehe na drugi odmor odpeljal z dvema zadetkoma prednosti.

A ni prav dolgo ostalo pri vodstvu gostiteljev, Olimpija je v dobrih dveh minutah zadnje tretjine zadela kar trikrat in z zadetki Žige Pešuta, Nika Pema in Gala Korena povedla z 2:3. Domači navijači so zaostanek svojega moštva pospremili z žvižgi, kar jim je, kot kaže, pomagalo. Začeli so z obstreljevanjem ljubljanskih vrat. Gostje so napade odbijali do 56. minute, ko je Frazee tretjič klonil. Adam Hughesman je z izenačenjem izsilil podaljšek, ki ga je v četrti minuti odločil Libor Šulak.

Ljubljančani so izgubili še osmič zapored, po sedmih tekmah pa so prekinili točkovno sušo in osvojili točko.

V torek dobrodelnost v Tivoliju

Zmaji bodo naslednjo tekmo odigrali v torek, ko v Tivoli prihaja v zadnjem obdobju razpoloženi Celovec slovenskih reprezentantov.

Obračun se bo v slovenski prestolnici začel prej, kot je običajno za torkove tekme, in sicer že ob 18.15. Tekma bo imela tudi dobrodelno noto. Ves izkupiček od prodanih vstopnic bodo namenili Zvezi prijateljev mladine Ljubljana Moste-Polje, ob tem pa bodo za pomoči potrebne zbirali tudi hrano.

Celovec Žige Panceta (desno) je na koroškem derbiju slavil s 3:1. Za Celovčane je to že sedma zaporedna zmaga. | Foto: Sportida Celovec Žige Panceta (desno) je na koroškem derbiju slavil s 3:1. Za Celovčane je to že sedma zaporedna zmaga. Foto: Sportida

Slovenski duo na koroškem derbiju do sedme zaporedne zmage

Odlične predstave v zadnjem času kaže Celovec Mitje Robarja in Žige Panceta, ki je na koroškem derbiju pred domačimi gledalci s 3:1 premagal Beljak Jana Urbasa in Mihe Verliča. Za Celovčane, ki so bili nevarnejši tekmec (razmerje v strelih 40:18), a so beljaške orle strli šele v zadnjih minutah, je bila to sedma zaporedna zmaga.

Salzburg Luke Gračnarja je gostil Sapo Fehervar, ki je dve sekundi pred koncem rednega dela izsilila podaljšek, nato pa zmagala po kazenskih strelih. Po menjavi trenerja je Gradec zmagal tudi na drugi tekmi pod vodstvom Douga Masona. S 5:4 so slavili pri tretjem Linzu. Tudi tokrat se je izkazal slovenski reprezentant Ograjenšek, ki je prispeval zadetek in podajo.

Liga EBEL:

Nedelja, 18. december

KAC Celovec : Beljak 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Geier 23., 60. (EN), Harand 58.;Ouellet-Blain 9.
(Celovec: Mitja Robar je na vrata nasprotnika sprožil dva strela, Žiga Pance pa enega; Beljak: Jan Urbas je sprožil tri strele, Miha Verlič pa enega.)

Orli Znojmo : HDD Olimpija 4:3* (0:0, 2:0, 1:3, 1:0)
Yellow-Horn 37., Tomas 38., Hughesman 56., Šulak 64.; Pešut 47., Pem 48., Koren 49.

Red BUll Salzburg : Sapa Fehervar 2:3** (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 0:1)
Olson 33. (SH1), Raffl 56. (PP1); Erdely 43., Sarauer 60.
(Luka Gračnar je bil drugi vratar Salzburga in ni branil.)

Black Wings Linz : Graz 99ers 4:5 (0:3, 2:1, 2:1)
D`Aversa 29., Piche 30., Broda 50. (PP1), DaSilva 60.; Woger 3., Beach 11., Pock 20., Ograjenšek 32. (SH1), Weihager 41. (podaja Ograjenšek, PP1)
(Gradec: Ken Ograjenšek je ob podaji in zadetku dvakrat streljal na gol Linza)

Bolzano : Dornbirn 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
Innsbruck : Vienna Capitals 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

*podaljšek
**kazenski streli
EN-zadetek v prazno mrežo
PP1-zadetek z igralcem več
SH1-zadetek z igralcem manj

Petek, 16. december
Graz 99ers : HDD Olimpija 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Strohmeier 13. (podaja Ograjenšek), Nash 19., Ograjenšek 24., Setzinger 49.

Dornbirn : Red Bull Salzburg 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Häußle 6.; Kristler 20., Pallestrang 53. (PP1), Rauchenwald 54., Hughes 60.
(Luka Gračnar ni branil vrat Salzurga)

VSV Beljak : Innsbruck 3:2 (3:0, 0.0, 0:2)
Mühlstein 13., Labrecque 14., Petrik 16.; Lammers 53., Clark 59.
(Jan Urbas je sprožil tri strele na vrata Innsbrucka, statistika Mihe Verliča je ostala prazna)

KAC Celovec : Bolzano 5:4 (1.0, 3:2, 0:2, 0:0, 1:0) - kazenski streli
Geier 2., Richter 23., Hurtubise 24. (podaja Robar), Lundmark 38., 67.; Glenn 27., Reid 40. (PP1), Metropolit 42., Gander 57.
(Mitja Robar je zmagi KAC-a prispeval podajo in trikrat streljal na vrata Bolzana, Žiga Pance je sprožil en strel in odsedel eno malo kazen)

Znojmo : Black Wings Linz 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Sapa Fehervar : Vienna Capitals 2:3 (0:0, 1:0, 1:2, 0:1) - podaljšek