Red Bull Salzburg Luka Gomboc Jan Muršak KAC Celovec IceHL

Petek, 5. 4. 2024, 22.15

IceHL, finale, prva tekma

Prva finalna tekma z edinim golom odločena šele v podaljšku

EC KAC : Red Bull Salzburg | Prvo tekmo finalne serije IceHL je z 1:0 dobil Salzburg. | Foto EC-KAC/Pessentheiner

Prvo tekmo finalne serije IceHL je z 1:0 dobil Salzburg.

V ligi ICE se je začelo zadnje dejanje končnice. Finalista sta Celovec, za katerega igrata slovenska napadalca Jan Muršak in Luka Gomboc, ter branilec naslova Salzburg. Prvo tekmo v borbi za štiri zmage je z 1:0 dobil Salzburg, edini gol na tekmi je v peti minuti podaljška dosegel Paul Huber.

slovenska hokejska reprezentanca, Rok Tičar
Sportal Rok Tičar si po sezoni razočaranja želi, da se v novem okolju čim prej dobro povežejo

Finalni boj še tretjič poteka med Celovcem in Salzburgom, kluba se v finalu umerita prvič po letih 2009 in 2011, ko je o prvaku odločala sedma tekma. Enkrat so zmagali Korošci, drugič Solnograjčani. Celovec, katerega člana sta tudi slovenska napadalca Jan Muršak in Luka Gomboc, je redni del končal na prvem mestu, Salzburg je bil tretji.

Salzburg je s prvo zmago v finalu izničil prednost domačega ledu Celovčanov, ki so bili najboljši po rednem delu tekmovanja. Edini gol je dosegel Paul Huber v 65. minuti, potem ko šele drugič v zgodovini tega tekmovanja v končnici v rednem delu ni bilo niti enega zadetka.

Celovčani so v četrtfinalu najprej s 4:2 v zmagah izločili Pioneers Vorarlberg, v polfinalu pa s 4:0 odpravili Pustertal. Pot Salzburžanov do finala je bila daljša. Najprej so s 4:1 izločili Linz, v polfinalu z Bolzanom pa je o potniku v finale odločala sedma tekma, ki so jo rdeči biki dobili v podaljšku.

Kluba sta se v rednem delu sezone srečala štirikrat, trikrat je zmagal branilec lovorike Salzburg.

Prvak bo najhitreje znan 12. aprila, najpozneje pa 19. aprila.