5. 9. 2019,
22.56

4 leta, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,08

Edo Terglav Grenoble Ambri-Piotta Robert Sabolič Graz 99ers Ken Ograjenšek hokejska liga prvakov Bern Jan Muršak

Četrtek, 5. 9. 2019, 22.56

HOKEJSKA LIGA PRVAKOV, 3. KROG

Sabolič s Švicarji do prve zmage

Slovenija Italija hokej Robert Sabolič | Robert Sabolič je s soigralci Ambri-Piotta vknjižil prvo zmago v ligi prvakov v tej sezoni.  | Foto Peter Podobnik / Sportida

Robert Sabolič je s soigralci Ambri-Piotta vknjižil prvo zmago v ligi prvakov v tej sezoni.

V tretjem krogu hokejske lige prvakov so Robert Sabolič in soigralci Ambri-Piotta vknjižili prve točke in zmago. Z 2:1 so strli Färjestad, ki jih je na prvi medsebojni tekmi premagal z istim rezultatom. Slovenski napadalec je na ledu preživel dobrih 17 minut in štirikrat streljal na vrata nasprotnikov. Preostali slovenski predstavniki so izgubili.

Edo Terglav
Sportal Terglavovi slavili na Švedskem, Bern brez Muršaka na Finskem

Grenoble trenerja Eda Terglava je gostil finskega prvaka Kärpät in mu priznal premoč (2:6). V isti skupini je Bern napadalca Jana Muršaka – zaradi kazni je izpustil zadnji obračun – pred domačimi gledalci pričakal švedski klub Skellefteå in tudi drugo tekmo s Švedi izgubil po kazenskih strelih. Muršak je igral dobrih 17 minut in sprožil dva strela na vrata gostov.

Tudi Gradec napadalca Kena Ograjenška se je meril s švedskim prvoligašem in izgubil. Gostili so branilko naslova Frölundo, ki so jo v prvem krogu na kolena spravili po loteriji, tokrat pa so švedski prvaki zmagali s 5:1 in prišli do prve zmage v tekmovanju. Celjan je igral slabih 20 minut in si prislužil malo kazen.

Gradec je z 1:5 izgubil s švedskim prvakom in branilcem naslova v ligi prvakov. | Foto: Sportida Gradec je z 1:5 izgubil s švedskim prvakom in branilcem naslova v ligi prvakov. Foto: Sportida