Sobota, 16. 4. 2022, 21.22

2 leti

Jan Urbas in Miha Verlič igrala, Žiga Jeglič izpustil še tretjo zaporedno tekmo

"Slovenski" Bremerhaven dobil še en boj za biti ali ne biti

Jan Urbas Miha Verlič | Miha Verlič, Jan Urbas in soigralci Fischtown Pinguins so po zaostanku z 0:2 v zmagah serijo izenačili na 2:2 in izsilili odločilno peto tekmo. | Foto Guliverimage

Hokejisti Fischtown Pinguins, katerega člani so Jan Urbas, Miha Verlič in Žiga Jeglič, so dobili še en dvoboj za biti ali ne biti. Na četrti četrtfinalni tekmi nemškega prvenstva so Wolfsburg v podaljšku premagali s 3:2 in izsilili odločilno peto tekmo, ki bo v ponedeljek. Jeglič je izpustil še tretjo zaporedno srečanje.

Moštvo iz Bremerhavna, ki ima v svoji vrsti tri slovenske napadalce, je četrtfinalno serijo proti Wolfsburgu odprlo z dvema porazoma in se znašlo v zahtevnem položaju, saj je Wolfsburg od polfinala ločila le zmaga. Fischtown Pinguins je na tretjem obračunu zmagal s 3:1, danes pa za podaljšanje sezone potreboval še eno zmago.

Čeprav je že v 4. minuti z golom Mihe Verliča povedel z 2:0, je zmago dočakal šele v podaljšku. V 32. minuti podaljšane igre je za veselje Fischtown Pinguins poskrbel Phillip Bruggisser.

Ob Verliču je igral tudi Jan Urbas, medtem ko je tretjo tekmo zapored izpustil slovenski napadalec Žiga Jeglič, ki se je poškodoval na prvem dvoboju.

Odločilna peta tekma bo v ponedeljek v Wolfsburgu.