13.20

risi hokej

Sobota, 10. 11. 2012, 13.20

Avstrija brez možnosti, Sloveniji zmaga in turnir

Na evropskem izzivu v Ljubljani so slovenski hokejisti zmagali še tretjič. S 6:3 so odpravili Avstrijce in zasedli prvo mesto na turnirju. Francozi so bili po zmagi nad Italijo drugi.

V sedmi minuti prve tretjine je Slovenijo v vodstvo popeljal Žiga Jeglič, ki je očitno v odlični strelski formi. Zadel je že tretjič na tem turnirju. Med strelce se je vpisal že proti Franciji in Italiji. V 26. minuti so Slovenci zadeli še drugič. S silovitim udarcem od daleč je zadel Jan Muršak. V 30. minuti so Avstrijci znižali izid na 1:2, po veliki napaki slovenskega vratarja Andreja Hočevarja. V 31. minuti pa je bila dvorana spet na nogah. Zabil je Anže Kopitar. Prvi zvezdnik slovenskega hokeja je zabil sploh prvi gol na tem turnirju. V 48. minuti je Slovenija zadela še četrtič. Za 4:1 je s strelom od daleč zadel branilec Aleš Kranjc. Tri minute za tem so Avstrijci zadeli še drugič in zaostanek znižali na 2:4. V 53. minuti so gledalci videlo nov gol. Po lepi podaji Anžeta Kopitarja je zadel Marcel Rodman. V 55. minuti so gostje spet znižali izid, v 59. minuti pa je za Slovenijo zadel še Jan Urbas in postavil končni izid tekme. Pred številčnimi gledalci so se tako zmage na tekmi in tudi turnirju veselili slovenski hokejisti.