Nedelja, 1. 10. 2017, 15.13

Alpska liga, 27. september–1. oktober

Olimpija ne popušča – s petico razorožila še Avstrijce in skočila tik pod vrh

Alpska liga Olimpija Rittner Buam Andrej Hebar | Foto Urban Urbanc/Sportida

Hokejisti Olimpije so po sobotni zmagi pri Cortini v nedeljo gostili Lustenau in ga odpihnili s 5:1. Zmaji so se s peto zaporedno zmago prebili na drugo mesto lestvice Alpske lige. Pred njimi je z istim številom točk, a tekmo manj, le Ritten.

Podobno kot v soboto v Italiji je tudi nedeljsko srečanje z zadetkom odprl Maks Selan in v začetku druge tretjine popeljal Olimpijo v vodstvo. To je po petih minutah zvišal Andrej Hebar, ki je v 29. minuti z drugim zadetkom priigral prednost treh zadetkov.

Gostje Lustenaua – v soboto so tesno (1:2) izgubili pri Jesenicah, so nato zamenjali vratarja in znižali zaostanek, a še pred zadnjim odmorom je Črt Snoj Olimpijo odpeljal na +3. Končnih 5:1 je z zadetkom v prazen gol postavil branilec Selan. Tudi tokrat je bil razpoložen vratar Robert Kristan (zaustavil 31 strelov od 32), ki je ob zadnjem zadetku podal.

Zeleno-beli so zdaj na drugem mestu Alpske lige, pred njimi je s tekmo manj in boljšo gol razliko le aktualni prvak tekmovanja Ritten.

V soboto je padla Cortina

Potem ko je Olimpija pretekli teden premagala tri italijanska moštva iz spodnje polovice lestvice, jo je v soboto čakal resnejši preizkus – Cortina, ki je na petih tekmah štirikrat zmagala. Zmaji so ga opravili z odliko. Izkazala se je udarna peterka zeleno-belega tabora.

Branilec Selan je v tretji minuti izkoristil že prvo prednost igralca več, na začetku druge tretjine je prednost Ljubljančanov zvišal Andrej Hebar, v zadnjem delu pa je ob številčni prednosti še drugič zadel Selan in postavil izid srečanja. V vratih zmagovalcev je bil stoodstotno zanesljiv Kristan, ki je še drugič v Alpski ligi ohranil mrežo nedotaknjeno.

Jeseničani so v soboto vknjižili četrto zaporedno zmago. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Jeseničani so v soboto vknjižili četrto zaporedno zmago. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Jeseničani tesno prek Lustenaua

Jeseničani so se v 12. minuti znašli v zaostanku, ko je Clarka Saundersa ugnal sin nekdanjega odličnega hokejista Alberta Malgina Dmitrij Malgin. A veselje Lustenaua, ki je na petih obračunih zmogel zgolj eno zmago, je bilo kratkotrajno, še pred prvim odmorom je izenačil Miha Logar.

Mreži sta nato mirovali vse do 56. minute, ko je bil ob igralcu več na pravem mestu Luka Kalan in postavil končnih 2:1. Za Gorenjce je to četrta zaporedna zmaga – že sredi tedna, ko je Saunders drugič ohranil mrežo nedotaknjeno, so zanesljivo zmagali pri Val Pusterii. V lovu za točkami Alpske lige bodo spet v sredo, ko bodo pričakali Kitzbühel.