Nedelja, 24. 9. 2017, 21.12

Alpska liga, 23.–24. september

Zmajem Italijani ustrezajo – z dvojnega gostovanja s polnim izkupičkom

Alpska liga Olimpija Rittner Buam | Foto Urban Urbanc/Sportida

Hokejisti Olimpije so odigrali še tretjo tekmo Alpske lige v tem tednu in še tretjič premagali italijansko moštvo. Tokrat so s 3:2 strli Neumarkt in skočili na peto mesto. Jeseničani so v soboto z istim rezultatom ugnali drugo ekipo Salzburga.

Ljubljančani so teden štirih tekem opravili z odliko. Potem ko so v ponedeljek v državnem prvenstvu premagali Bled, so sledile tri tekme Alpske lige.

V sredo so dočakali premierno zmago in zadetek v tem tekmovanju – pred domačimi gledalci so s 6:1 nadigrali Fasso. V soboto so gostovali pri Gardeni in italijanski kolektiv odpravili s 5:0, Robert Kristan je takrat zaustavil vseh 33 strelov.

Nedelja je prinesla še obračun v gosteh z Neumarktom. Miha Zajc je zeleno-beli tabor popeljal v vodstvo v 21. minuti, na začetku druge tretjine pa je za +2 zadel Matic Kralj. Gostitelji so najprej znižali, šest minut pred koncem rednega dela pa izenačili, a veselje domačih ni bilo prav dolgo. Andrej Hebar je v 57. minuti premagal domačega vratarja Daniela Morandellija in Olimpiji priskrbel tretjo zaporedno zmago v ligi.

Zmaje nova tekma v tem tekmovanju čaka v soboto, ko bodo spet v Italiji, palice bodo prekrižali s Cortino.

Od hitrega vodstva do tesne zmage

Železarji, za katere je bila sobotna tekma proti drugi ekipi Salzburga prva ta teden, so povedli že v drugi minuti, v četrti pa vodili že z 2:0.

Jeseničani so v soboto tesno premagali drugo ekipo Salzburga. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Jeseničani so v soboto tesno premagali drugo ekipo Salzburga. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Kljub odličnemu začetku in hitremu vodstvu s +2 je bilo nadaljevanje precej napeto, saj so se gostje približali, bili strelsko bolj razpoloženi (razmerje strelov 47:30 za rdeče bike), a so imeli Gorenjci izjemno razpoloženega vratarja. Clarke Saunders je zaustavil kar 45 strelov, kar je bilo dovolj za minimalno zmago s 3:2. Srečanje je odločil zadetek Erika Svetine v 42. minuti.

Jeseničani bodo točke Alpske lige spet iskali na sredinem gostovanju pri Val Pusterii.