Cortina Sij Acroni Jesenice Jesenice Alpska liga

Sobota, 25. 9. 2021, 23.06

Alpska liga, 25. september

Jeseničani zmagujejo kot po tekočem traku. Padla tudi Cortina.

HDD Jesenice | Jeseničani so bili v gosteh boljši od Cortine s 3:1. | Foto HDD Sij Acroni Jesenice

Jeseničani so bili v gosteh boljši od Cortine s 3:1.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so na tekmi alpske lige v gosteh premagali Cortino s 3:1 (2:0, 0:1, 1:0). Jeseničani so danes nadaljevali niz zmag, ki jih je po prvem porazu na uvodni tekmi sezone že ponesel k vrhu lestvice regionalnega tekmovanja. Zmagam proti ekipam iz Linza, Fassi in drugi celovški zasedbi so danes dodali še uspeh v Cortini.

HDD Jesenice
Sportal Jeseničani z zmago na alpski vrh

Danes je bil za železarje odličen že sam začetek tekme, saj je Jesper Viikilä zadel že po 19 sekundah prve tretjine. Premoč v prvi tretjini so gostje kronali še z zadetkom Erica Panceta v sedmi minuti, potem pa dolgo nadzorovali položaj in ohranjali dva gola prednosti.

Domači so jim nekoliko otežili delo z zadetkom tik pred koncem druge tretjine, a potem preobrata ni bilo. Gostje so v zadnji tretjini znali zadržati minimalno prednost, ko pa so domači ob koncu tekme tvegali brez vratarja, je Pance 20 sekund pred iztekom zadnje tretjine zadel prazna vrata za končnih 3:1.

Naslednja tekma v alpski ligi Jeseničane čaka v torek, ko bodo gostovali pri drugi ekipi Dunaja.