Četrtek, 23. 9. 2021, 21.27

Alpska liga, 23. september

Jeseničani z zmago na alpski vrh

1

HDD Jesenice | Jeseničani so v gosteh s 4:1 odpravili Celovec.  | Foto HDD Sij Acroni Jesenice

Jeseničani so v gosteh s 4:1 odpravili Celovec.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v četrti tekmi alpske lige premagali drugo ekipo Celovca s 4:1 (2:0, 2:0, 0:1) in prevzeli vodstvo Alpske lige.

Jeseničani so v Celovcu nadaljevali učinkovite predstave v zadnjih obračunih. Edini poraz so doživeli na prvi tekmi po kazenskih strelih proti Meranu (1:2), nato pa nanizali prepričljivi zmagi proti Steel Wings iz Linza (4:0) ter Fassi (8:2).

Tokrat sta v prvi tretjini za Jeseničane zadela Jaša Jenko (6.) in Jesperi Viikilä (15.), na začetku druge tretjine pa sta odločitev o zmagovalcu zapečatila še Nejc Brus (22.) in Erik Svetina (24.). Pri prvem, drugem in četrtem zadetku se je s podajo izkazal Eric Pance.

Za Celovčane je na začetku zadnje tretjine znižal Maximilian Theirich (41.), kar pa ni spremenilo razmerij moči na ledeni ploskvi. Razmerje v strelih na gol je bilo 39:29 v korist jeseniških hokejistov.

Naslednja tekma v alpski ligi Jeseničane čaka v soboto, ko bodo gostovali pri Cortini.