ep 2016, 20. dan

Francozi s petimi goli ustavili pohod Islandije, znana sta polfinalna para Eura 2016

1

Islandija Francija Euro 2016 | Foto Reuters

Znana sta polfinalna para 15. evropskega nogometnega prvenstva. V zadnjem četrtfinalu so gostitelji turnirja kar s 5:2 premagali Islandce in se bodo v četrtek pomerili s svetovnimi prvaki Nemci. Za drugo mesto v velikem finalu se bosta v sredo udarili reprezentanci Portugalske in Walesa.

Z Islandijo so se na letošnjem prvenstvu opekle številne favorizirane reprezentance, v osmini finala celo velika Anglija, Francozi pa so se na napakah drugih očitno veliko naučili. Trdoživih Islandcev so se lotili odločno, že v 12. minuti zadnje četrtfinalne tekme je za veselje na tribunah štadiona Stade de France poskrbel Olivier Giroud. Le nekaj minut je trajalo, pa so Francozi povedli že z 2:0, islandskega vratarja Hannesa Haldorssona je premagal Paul Pogba. V prvem polčasu so Francozi vodstvo povišali na 4:0, v 43. minuti je v polno zadel Dimitri Payet, v 45. pa še Antoine Griezmann.

Drugi polčas so Islandci začeli bolje, v 56. minuti je francoska obramba prvič klonila, Huga Llorisa je premagal Kolbeinn Sigthorson, a ni trajalo dolgo, ko so galski petelini spet udarili, Giroud je v 59. minuti zadel za 5:1. Ritem tekme je malo padel, nato pa je v 84. minuti nezbranost francoske obrambe kaznoval Birkir Bjarnason. Ostalo je pri visokih 5:2 za gostitelje prvenstva, ki so tako končali senzacionalni niz Islandije.