Euro 2016 Wales Portugalska Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Gareth Bale

Sreda, 6. 7. 2016, 20.57

EP 2016, 21. dan

Ronaldo ujel rekorderja Platinija, Portugalska prvi finalist

V Lyonu je v prvem polfinalu letošnjega evropskega prvenstva Portugalska z 2:0 premagala Wales in se prebila v nedeljski veliki finale, ki bo v Parizu.

Gledalci so na prvi polfinalni zadetek letošnjega evropskega prvenstva čakali vse do 50. minute, ko je po natančni podaji Raphaela Guerreira Portugalce v vodstvo s strelom z glavo popeljal Cristiano Ronaldo.

Da je bilo veselje Portugalcev še večje, pa je le tri minute zatem poskrbel Nani, ki je postavil končnih 2:0 in slavje Portugalcev se je po zadnjem sodnikovem žvižgu v 94. minuti lahko začelo.

Ronaldo lahko v finalu postane najboljši strelec vseh časov

Na tekmi v Lyonu je bil v ospredju dvoboj dveh zvezdnikov madridskega Reala, Ronalda in Garetha Bala, ki sta pred kratkim skupaj osvojila naslov evropskega klubskega prvaka.

Sanje, da bi uspeh ponovil tudi v reprezentančnem dresu, ostajajo realne le še za Portugalca Cristiana Ronalda, ki je z devetim golom na evropskih prvenstvih na vrhu lestvice strelcev ujel Francoza Michela Platinija.

Portugalski navijači bodo lahko za svoje ljubljence navijali tudi v finalu EP, kjer bodo njihovi tekmeci ali svetovni prvaki Nemci ali pa Francozi. | Foto: Portugalski navijači bodo lahko za svoje ljubljence navijali tudi v finalu EP, kjer bodo njihovi tekmeci ali svetovni prvaki Nemci ali pa Francozi.

Marseille bo dal ime drugega finalista

V četrtek nas v Marseillu čaka še drugi polfinale, v katerem se bosta udarila svetovna prvakinja Nemčija, ki je do zdaj osvojila tri naslove evropske prvakinje, zadnjega leta 1996, in Francija, ki želi pred domačimi navijači, podobno kot leta 1984, priti do tretjega naslova evropskih prvakov.