4. 1. 2008,
21.18

Petek, 4. 1. 2008, 21.18

Mariborčani praznih rok na Madžarskem

Odbojkarji Stavbarja IGM so v srečanju srednjeevropske lige izgubili na gostovanju pri madžarskem Kometu iz Kaposvarja z 0:3 (- 23, -17, -19).

Madžarska ekipa je še drugič premagala mariborsko, le s to razliko, da so odbojkarji Stavbarja IGM na prvi tekmi v dvorani Tabor osvojili niz, tokrat pa je bil njihov poraz še bolj prepričljiv. V igri mariborske ekipe se je poznala odsotnost Miša Pušnika, manjkal pa je tudi libero Ina Paljak. V uvodnem nizu je bila igra ves čas izenačena, ekipi sta se menjavali v vodstvu, v končnici pa so odbojkarji Komete, pri katerih se je odlikoval izkušeni Kantor, povedli za dve točki in prednost obdržali do konca niza.

Kot že velikokrat doslej so mariborski odbojkarji po izgubljenem prvem nizu v nadaljevanju zaigrali manj zbrano in gostitelji so v drugem nizu povedli z 9:1. Polminutni odmor, ki ga je vzel trener Teo Pajnik, je bil dobrodošel, saj je mariborska vrsta zaigrala bolj zanesljivo in pri drugem tehničnem premoru je bilo 16:14 za domačo ekipo. Žal je bilo v nadaljevanju v igri Mariborčanov spet preveč napak, gostitelji so osvojili nekaj točk zapored, visoko povedli in brez težav osvojili še drugi niz.

V tretjem nizu je Pajnik priložnost za igro dal odbojkarjem, ki običajno ne igrajo veliko, in ti so se hrabro borili proti kakovostnejšemu tekmecu. Nekaj časa so držali korak z njim, sredi niza pa so se domači odbojkarji s serijo točk odlepili in dobili še tretji niz ter tekmo.