17.46

8 let, 1 mesec

Četrtek, 13. 12. 2007, 17.46

Hitovke poražene v Belorusiji

Odbojkarice Hita Nove Gorice so v prvi tekmi osmine finala pokala CEV izgubile proti Atlantu Baranovičem z 0:3. Povratna tekma bo v torek, 18. decembra, ob 19. uri v Novi Gorici.

Atlant Baranoviči : Hit Nova Gorica 3:0 (23, 22, 22)

Športna dvorana Viktorija Brest, gledalcev 800, sodnika: Dovičovič in Fatrdla (oba Slovaška).

Atlant Baranoviči: Aksenava, Čirina, Havaruška, Lebedjeva, Lešik, Malasai, Maroz, Šaučenka, Jakimova, Jermalkevič, Zakreuska.

Hit Nova Gorica: Jontes, Spačal, Testen, Malagurski, Potokar, Barič, Lipovž, Šinigoj, Tabaj, Vogrič, Šuler.

V prvi tekmi osmine finala pokala CEV so novogoriške odbojkarice na gostovanju v Belorusiji po uri in 20 minut izenačene igre izgubile proti Atlantu iz Baranovičev.

Slovenske državne in pokalne prvakinje so nastopile brez poškodovane prve podajalke Milosavljevičeve, tako da jo je morala zamenjati Lipovževa. Navkljub temu so se Hitovke zelo dobro kosale z Belorusinjami in v vseh treh nizih do 17. točke celo vodile.

V prvem so izkoristile dober servis in sprejem in povedle z 8:2 ter kasneje s 16:13, nakar so jih gostiteljice v tesni dvorani pri 17. točki ujele. V izenačeni končnici je bil izid nazadnje poravnan na 23, nato pa so si Novogoričanke privoščile slab sprejem ter neuspešen napad.

Tudi v drugem nizu je vse do 17. točke bolje kazalo varovankam trenerja Tilna Kozamernika (8:5, 16:15), a je bila zanje znova usodna 17. točka. V končnici je pri Primorkah slabše delovala organizacija igre in Atlant si je priigral odločilno prednost 24:21 ter izkoristil drugo zaključno žogo.

V tretjem nizu so se Novogoričanke znova izkazale in povedle z 8:3 ter kasneje 16:14, po izenačenju na 17 pa so bile Belorusinje znova prepričljivejše za vodstvo s 23:21 ter 24:22 za končno zmago.

Za Novogoričanke je največ točk - 17 - dosegla Malagurskijeva.