Sreda, 26. 7. 2017, 12.15

EP v Bakuju (2017)

Debevec spomnil na stare čase, nato pa se mu je zalomilo

Rajmond Debevec

Rajmond Debevec je po dveh tretjinah tekme današnjega strelskega maratona na evropskem prvenstvu v azerbajdžanskem Bakuju spominjal na svoje dobre stare čase. Po klečečem in ležečem položaju se je spogledoval s finalnim nastopom, dober izhodiščni položaj pa je pokvaril v stoječem položaju in iz najboljše osmerice zdrsnil na končno 39. mesto.

V mednarodnih strelskih krogih zelo spoštovani 54-letni Rajmond Debevec je z odliko opravil današnja uvodna nastopa na sodobnem strelišču v Bakuju. V klečečem položaju je zadel 386 krogov, v ležečem 391, s skupno 777 zadetimi krogi pa se je povzpel na visoko sedmo mesto v konkurenci 58 evropskih strelcev.

Stoje je iz strela v strel padal vse nižje

Robert Markoja se je uvrstil skoraj na rep najboljših 60 tekmovalcev. | Foto: Vid Ponikvar Robert Markoja se je uvrstil skoraj na rep najboljših 60 tekmovalcev. Foto: Vid Ponikvar Nekdanjemu absolutnemu vladarju v tej najbolj zahtevni strelski disciplini - na olimpijskih igrah v avstralskem Sydneyju leta 2000 ter na svetovnem prvenstvu v finskem Lahtiju leta 2002 je osvojil zlati kolajni, ob tem pa je dosegel tudi 18 zmag na tekmah za svetovni pokal v disciplini malokalibrska puška trojni položaj - se je pošteno zalomilo v zadnjih štirih serijah, v stoječem položaju je iz strela v strel padal vse nižje in na koncu v strelskem maratonu zasedel 39. mesto. Stoje je zadel 358, skupno pa 1.135 krogov.

Drugi slovenski predstavnik Robert Markoja je današnjo preizkušnjo končal na 57. mestu, potem ko je zadel 1.116 krogov, od tega 371 v klečečem, 386 v ležečem ter 359 v stoječem položaju.

V kvalifikacijah je bil najboljši Belorus Jurij Ščerbacevič s 1.165 krogi, v velikem finalu osmerice pa je znova zablestel v polnem sijaju in s 461,4 kroga osvojil zlato kolajno. Odličje srebrnega leska je osvojil Ukrajinec Sergij Kuliš (458,1), bronastega pa Avstrijec Alexander Schmirl (447,6).

Živa Dvoršak se pripravlja na četrtkov nastop. | Foto: Morgan Kristan / Sportida Živa Dvoršak se pripravlja na četrtkov nastop. Foto: Morgan Kristan / Sportida

Danes bodo na veliko sceno v Bakuju stopili še slovenski strelci v trapu in opravili uvodne tri serije. V četrtek jih čakata še dve seriji po 25 strelov, ta dan pa bo na sporedu tudi ženska tekma v disciplini malokalibrska puška trojni položaj. Najmočnejše slovenske orožje bo Živa Dvoršak, poleg nje pa bosta nastopili še Urška Kuharič in Klavdija Jerovšek. Na članski tekmi v trapu slovenske barve zastopajo Denis Vatovec, Tomaž Blazinšek in Matjaž Lepen, zunaj konkurence pa še Ivan Krkač.