Thermometer Blue 0,08

Rajmond Debevec

Nedelja, 30. 7. 2017, 13.31

Debevec bronast v Bakuju, ekipno do srebra

Slovenski strelec Rajmond Debevec je na evropskem prvenstvu z malokalibrskim in velikokalibrskim orožjem ter puško šibrenico v Bakuju osvojil odličje bronastega leska v disciplini velikokalibrska puška leže 300 metrov. Njegov uspeh je dopolnil Robert Markoja s petim mesto, Slovenija pa je v ekipni konkurenci osvojila srebrno kolajno.

Debevec je z odliko opravil današnji nastop v tej neolimpijski disciplini, v šestih serijah je zadel 595 krogov. Dvakrat je zadel po 100, trikrat po 99 in enkrat 98 krogov. Le krog slabši dosežek je dosegel Markoja, ki je enkrat zadel 100, štirikrat 99 in enkrat 98 krogov. Tretji slovenski predstavnik Dušan Ziško je s 580 krogi osvojil 29. mesto.

Na posamični tekmi je zmagal Švicar Jan Lochbihler s 598 krogi, drugi pa je bil Nemec Frank Fleischmann s 595 krogi. V ekipni konkurenci se je pred Slovenijo (1769) uvrstila le Francija (1775), tretje mesto pa je zasedla Nemčija (1764).

Renata Oražem je z malokalibrskim in velikokalibrskim orožjem ter puško šibrenico v Bakuju osvojila 22. mesto v disciplini velikokalibrska puška trojni položaj 300 metrov. Oražmova je skupno zadela 526 krogov, od tega je kleče zadela 183, leže 196 in stoje 147 krogov.