Nedelja, 16. 4. 2017, 15.38

7 let

Jerman osmi v Le Mansu

motorji | Foto Reuters

Slovenski motociklist Marko Jerman je na preizkušnji svetovnega vzdržljivostnega prvenstva v slovitem Le Mansu preizkušnjo 24 ur Le Mansa končal na osmem mestu skupnega seštevka. Kot član slovaške ekipe Yamaha MACO Racing Team je za najhitrejšimi, slavila je ekipa Yamahe GMT 94, zaostal 29 krogov.

V Jermanovi ekipi sta dirkala še še Švicar Gregory Junod in Francoz Anthony Dos Santos.

Na vrhu je bil razplet tesen, zmagovita ekipa Yamahe v postavi David Checa, Niccolo Canepa in Mickael di Meglio je najbližje zasledovalce premagala le za 19 sekund, obe moštvi sta v 24 urah prevozili po 860 krogov. Drugi so bili člani ekipe Yamaha Yart v postavi Broc Parkers, Marvin Fritz in Kohta Nozane.

Tretji so bili v cilju člani ekipe SRC Kawasaki Randy de Puniet, Mathieu Gines in Fabien Foret, ki pa so zaostali že precej več, 12 krogov.

Pričakovanja so bila velika

Jermanova ekipa je na prvi dirki letošnje sezone četrta, zato so bila pričakovanja tudi tokrat velika. Toda Jerman, Junod in Dos Santos tokrat niso odpeljali povsem po svojih željah. Dirko so začeli z 19. startnega mesta ter v uvodnih štirih urah napredovali na deseto mesto. Prvi je na motor sedel Švicar Junod, Jerman je nadaljeval kot drugi v ekipi.

Ponoči je Junod zbolel, zato sta naporno dirko v zadnjih urah vozila le še Jerman in Dos Santos. Po šestnajstih urah dirke so bili na devetem mestu, čakalo pa jih je še osem dolgih ur. Jerman in Dos Santos sta vztrajala do konca in uspelo jima je celo napredovati na končno osmo mesto.

Morala sta odpeljati še namesto sotekmovalca

"Na polovici dirke je sotekmovalec zbolel, zato sva morala z drugim sotekmovalcem odpeljati še namesto njega, kar je bilo zelo naporno. Na trenutke sem med dirko mislil, da mi ne bo uspelo zdržati, a se je izšlo. Osmo mesto je glede na vse okoliščine dober rezultat. Poleg tega, da sva do konca dirke v ekipi vozila le dva, smo imeli še tehnično okvaro, ki nas je stala vsaj pet krogov," je po dirki utrujen, a zadovoljen povedal Jerman.

Le Mans je bila druga dirka letošnjega svetovnega prvenstva, prvo so izpeljali že konec lanske sezone v Le Casteletu. Sezona SP se bo nadaljevala 20. maja v nemškem Oscherslebnu.