atletika

Nedelja, 24. 9. 2017, 17.39

Jan Kokalj in Klara Ljubi državna prvaka v cestnem teku na 10 km

Konjiški maraton Jan Kokalj | Foto Žiga Zupan/Sportida

Jan Kokalj (Kladivar Celje) in Klara Ljubi (Krka Novo mesto) sta postala državna prvaka v cestnem teku na 10 km, ki je potekal v okviru 5. Konjiškega maratona. Kokalj je slavil s časom 31 minut in 48 sekund, Ljubijeva z 38:02, skupno drugi čas pa je dosegla prvakinja med mlajšimi mladinkami Kim Ameršek (Kronos, 38:42).

Na najdaljši razdalji, 21 km, sta bila najboljša nekdanji slovenski reprezentant Mitja Krevs (1:11:16) in Hrvatica Jasmina Ilijaš (1:24:55) pred Sonjo Sukič (Štajerska, 1:33:38).

"Ponovno sem v solo teku prepričljivo zmagal in le za devet sekund zgrešil državni rekord v kategoriji mlajših članov. Tekmovanja se je udeležilo prek 1200 tekačev, ki so pripravili lepo vzdušje, organizacija pa je bila brezhibna," je ocenil Kokalj.