Sobota, 22. 7. 2017, 17.14

Agata Zupin izboljšala 15 let star slovenski rekord

1

Agata Zupin in Anita Horvat | Foto Urban Urbanc/Sportida

Agata Zupin (Kamnik) je na evropskem prvenstvu za starejše mladince (do 20 let) v italijanskem Grossetu v polfinalu teka na 400 m ovire dosegla daleč najboljši izid in se s 56,52 sekunde, kar je nov slovenski članski rekord, uvrstila v nedeljski finale.

Agata Zupin je izboljšala prejšnji slovenski članski rekord Mete Mačus, ki je 56,63 tekla 1. junija 2002 v Ljubljani. Obenem je tekmovalka, ki že ima mednarodno normo za člansko svetovno prvenstvo avgusta v Londonu, z najboljšim evropskim izidom leta za svojo starostno skupno za slabo sekundo ugnala drugo iz kvalifikacij, Italijanko Lindo Olivieri (57,76).

Skakalka v daljino Maja Bedrač je s 6,32 m že v svojem prvem skoku dosegla zanesljivo kvalifikacijsko normo za finale (6,20 m) in ji nato ni bilo treba več skakati. Gregor Grahovac, Jure Grkman, Anej Zupanc in Lovro Mesec Košir so bili 12. v štafeti 4 X 400 m (3:16,90), za finale pa je bilo treba teči 3:12,74. Kristjan Čeh pa je s tremi neveljavnimi meti končal brez izida v metu diska.