21.57

Aleš Mušič

Torek, 29. 1. 2013, 21.57

Olimpija v Tivoliju utišala ''buldoge''

Hokejisti Olimpije so v četrtem krogu drugega dela EBEL vknjižili še tretjo zmago, s 4:0 so premagali Dornbirn, in se povzpeli na drugo mesto, ki še vodi v končnico.

Tivoli so po mesecu in pol spet obiskali ''buldogi'' iz Dornbirna, ki so na obračunih z ''zmaji'' v rednem delu od osmih točk vknjižil kar šest. Četa Bojana Zajca, ki je lov na končnico začela z zmagama in porazom, tudi tokrat ni mogla računati na Patricka Coulomba in Boštjana Groznika. Začetne minute so prinesle raztrgano igro na obeh straneh, gostje so v tretji minuti, ko je na kazensko klop kot prvi morali sesti Anže Ropret, imeli igralca več, a številčne prednosti niso uspeli kronati z zadetkom. Najbolj nevaren je bil krvnik Olimpije z zadnje tekme, (ko je dosegel ''hat-trick''), Andrew Kozek, ki se je znašel sam pred Jerryjem Kuhnom, vendar mu ni uspelo zatresti ljubljanske mreže. Nekaj minut zatem so imeli tudi Ljubljančani igralca več, a priložnosti niso izkoristili oziroma je bil Patrick Desrochers ob redkih strelih na mestu. V 11. minuti je spet zapretil Kozek, a je Kuhn odlično posredoval. Nadaljevanje ni prineslo resnejših priložnosti, zato pa je igra postajala vse bolj nervozna, kar se je odražalo tudi na izključitvah. V 18. minuti se je v bran ljubljanskemu vratarju postavil Žiga Grahut, ki se je spustil v boj pesti z Nikolasom Petrikom, slednji si je poleg male kazni prislužil še petminutno hlajenje, a je ''power-play'' Olimpije še enkrat več ostal neizkoriščen. Do prvega odmora sta mreži tako na obeh straneh mirovali.

Neizkoriščeni ''power-playi'', Mušič za vodstvo

Začetek druge tretjine je za pobeg obrambi Dornbirna izkoristil Žiga Pance, a ni bil uspešen. Sledile so minute, v katerih nobena ekipa ni pokazala pretirane ''domišljije'' pri strelih. Lepo je sicer poskušal Chris D`Alvise, a je Desrochers plošček odbil, si je pa Olimpijin Kanadčan že naslednji trenutek prislužil desetminutno kazen. A tako kot v prvi tretjini, tudi v drugi moštvi številčnih prednosti nista izkoriščali. Olimpija je sicer ob izključitvi Oliviera Magnan-Grenierja pokazala nekoliko boljšo igro kot v prejšnjih ''power-playih'', a rezultata na semaforju zeleno-beli niso spremenili. Le osem sekund po izteku kazni Magnan-Grenierja pa je ''zmajem'' le uspelo premagati čuvaja mreže ''buldogov''. Žiga Pance je pridrsal po desni, že nakazal strel, nato pa podal na levo do Aleša Mušiča, ki je poskrbel za vodstvo. Do konca tretjine se rezultat ni spremenil, čeprav bi se ekipi kaj hitro na odmor lahko odpravili rezultatsko izenačeni, saj so si gostje tik pred koncem tretjine priigrali najlepšo priložnost, a jih je še pred zaključkom akcije prehitela sirena.

Zbrani Kuhn in trije zadetki v mreži Dornbirna

V zadnji del tekme so gostje krenili odločno in že takoj se je moral izkazati Kuhn, ki je ukrotil poskus z bližine Edwarda Mitchella. Če je bil ljubljanski vratar uspešen, pa je na drugi strani le minuto zatem še drugič klonil Desrochers, ko je izza gola pridrsal Jaka Ankerst in poskrbel za +2 Olimpije. A nekaj skrbi je med dobrih tisoč ljubljanskih navijačev vnesla 44. minuta, ko sta na kazenski klopi Olimpije sedela Igor Cvetek in Brock McBride in je imel Dornbirn dobro minuto dva igrala več. Kljub pritisku gostov s Predarlške je mreža ''zmajev'' mirovala, za kar je bil spet najbolj zaslužen Jerry Kuhn, ki je med drugim izjemno posredoval ob ''zvitem'' poskusu z razdalje enega najbolj učinkovitih hokejistov letošnje sezone Luciana Aquina. Tudi po izenačenju moči na igrišču so gostje še naprej poskušali uloviti priključek, a je 26-letni Američan med vratnicama Olimpije še naprej ''kravžljal živce'' Jakobu Kozeku in Oliverju Magnan-Grenierju, ki sta bila še najbolj nevarna. Zadnji dve minuti so gostje poskušali še brez vratarja, a se jim tudi ta poskus ni izšel, saj je Eric Pance v 59. minuti zatresel prazno mrežo. Še četrtič pa je v Tivoliju završalo le nekaj sekund kasneje, ko je piko na i postavil Andrej Hebar. Olimpija je tako prišla še do tretje zmage v drugem delu tekmovanja in poskočila na drugo mesto, ki prinaša končnico.