ATP WTA Danielle Collins Danil Medvedjev Miami Jekaterina Aleksandrova Jannik Sinner teniški globus

Četrtek, 28. 3. 2024, 7.57

1 mesec

Teniški globus, 27. marec

Obeta se poslastica, Sinner proti Medvedjevu

Jannik Sinner | Jannik Sinner je prvi polfinalist turnirja v Miamiju. | Foto Reuters

Jannik Sinner je prvi polfinalist turnirja v Miamiju.

Branilec naslova na teniškem mastersu v Miamiju Rus Danil Medvedjev je dobil pozni izziv Čilenca Nicolasa Jarryja in si z zmago s 6:2 in 7:6 zagotovil polfinalni dvoboj z Jannikom Sinnerjem. Italijan je pred tem dvakrat s po 6:2 izločil češkega izzivalca Tomaša Machača. Pri ženskah je Rusinja Jekaterina Aleksandrova presenetila peto nosilko.

Novak Đoković
Sportal Novak Đoković je šokiral z novico

Rus Danil Medvedjev je v lanskem finalu Miamija premagal Jannika Sinnerja, a je Italijan januarja po dveh nizih zaostanka nato osvojil naslov na prvem grand slamu sezone, odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu.

Četrti igralec sveta Medvedjev, sicer pa tretji nosilec v Miamiju, je prvi niz proti Nicolasu Jarryju gladko dobil s 6:2, vendar se je moral v drugem potruditi za zmago v podaljšani igri.

Danil Medvedjev je drugi niz proti Čilencu dobil v podaljšani igri, v prvem pa je tekmecu prepustil le dve igri. | Foto: Reuters Danil Medvedjev je drugi niz proti Čilencu dobil v podaljšani igri, v prvem pa je tekmecu prepustil le dve igri. Foto: Reuters

"V prvem nizu sem mislil, da igram na dobri ravni, ravno dovolj za zmago. Potem pa je tekmec začel igrati veliko bolje in to so bile težke menjave, težke točke. Serviral je bolje in v drugem nizu je odločilo le nekaj točk," je po dvoboju dejal Medvedjev.

Sinner se je uvrstil že v svoj četrti letošnji polfinale, potem ko je v 91 minutah premagal Tomaša Machača. "Fizično se počutim dobro. Zelo trdo vadimo, da smo na teh položajih, kot smo, in res sem vesel, da lahko spet igram v polfinalu. To je zame nekaj posebnega, tukaj sem se prvič uvrstil v finale mastersa 1000," pa je po četrtfinalni zmagi dejal Sinner, tretji igralec sveta, a drugi nosilec v Miamiju.

Po št. 1 na svetu ugnala še peto nosilko

V ženskem delu turnirja je Jekaterina Aleksandrova zmago nad številko 1 na svetu, Poljakinjo Igo Swiatek, nadgradila še z enim odmevnim skalpom.

Jekaterina Aleksandrova se je drugič v karieri uvrstila v polfinale mastersa 1000. | Foto: Reuters Jekaterina Aleksandrova se je drugič v karieri uvrstila v polfinale mastersa 1000. Foto: Reuters

Štirinajsta nosilka je premagala peto nosilko, domačinko Jessico Pegula s 3:6, 6:4, 6:4 in se bo za mesto v finalu pomerila s še eno Američanko, nepostavljeno Danielle Collins. To je za 29-letno Aleksandrovo šele druga uvrstitev v polfinale mastersa 1000 v karieri.

Collinsova se je prebila v polfinale z zmago s 6:3 in 6:2 nad 23. nosilko, Francozinjo Caroline Garcia.