SIP Šempeter GEN-I Volley Nova KBM Branik Calcit Volley 1 DOL

Petek, 26. 4. 2024, 20.46

1. DOL ZA ŽENSKE, FINALE in TEKMA ZA 3. MESTO

Še ena maratonska tekma, lovorika gre Kamničankam

Calcit Volley prvakinje | Odbojkarice kamniškega Calcit Volley so osmič postale državne prvakinje. | Foto Jure Banfi/alesfevzer.com

Odbojkarice kamniškega Calcit Volley so osmič postale državne prvakinje.

Odbojkarice Calcit Volley so nove državne prvakinje. To je njihov osmi naslov. Finale so dobile s 3:1 v zmagah. Je bila pa tudi četrta finalna tekma proti ekipi Nova KBM Branik s končnim izidom 3:2 (17, -21, -26, 12, 9) maratonska. Trajala je kar dve uri in 45 minut. Odločilni peti niz so Kamničanke dobile s 15:9.

1. DOL, finale: Calcit Volley - NKBM Maribor, Maša Pucelj
Sportal Še ena maratonska tekma, Mariborčanke izsilile vsaj še eno

Kamničanke so dobile prvi niz četrte tekme. | Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com Kamničanke so dobile prvi niz četrte tekme. Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com Finale sezone 2023/24 je bil zelo izenačen. Tudi prve tri tekme so se namreč končale šele po odločilnem petem nizu. Prva dva dvoboja so v Kamniku in Mariboru dobile varovanke Bruna Najdiča, potem ko so vselej zaostajale z 1:2 v nizih.

Tudi na tretji tekmi v torek v Kamniku so bile Mariborčanke v prednosti, vodile so z 2:0 v nizih, a so se domačinke vrnile in izsilile peti niz. V njem so nato zagospodarile gostje, pri katerih je blestela Iza Mlakar s kar 37 točkami.

Calcit je po še eni maratonski tekmi dosegel peti zaporedni naslov in skupno osmega. Peta tekma je namreč trajala kar dve uri in 45 minut, samo zadnji niz je bil malo bolj enostranski. Kamničanke so ga dobile s 15:9.

finale Nova KBM Branik Calcit Volley | Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com

Nova KBM Branik | Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com Preobratov, takšnih in drugačnih, spet ni manjkalo, Mariborčanke so spet vodile z 2:1, a tako kot na prvih dveh tekmah prednosti niso spremenile v zmago, kot so to storile na tretji tekmi v Kamniku. V zadnjih dveh nizih so povsem odpovedale.

Iza Mlakar je bila spet najučinkovitejša igralka tekme, dosegla je 27 točk, pri zmagovalkah pa sta si največ dela v napadu porazdelili Andjelka Radišković in Maša Pucelj, prva je prispevala 20, druga pa 19 točk.

Calcit Volley prvakinje | Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com

Calcit Volley prvakinje | Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com Za najboljšo igralko finalne serije končnice državnega prvenstva je bila izbrana Maša Pucelj. "Mislim, da smo imele precej boljši sprejem kot na prejšnji tekmi. Mislim, da smo si zmage bolj želele. Veliko spremembo je pred sezono v našo ekipo vnesel tudi trener Bruno Najdič, saj nam je dal določeno mirnost in zanesljivost."

Trener Najdič pa je po finalu povedal: "Tekma je bila precej izenačena, vendar menim, da so bile moje igralke precej bolj agresivne in so posledično odigrale tekmo na precej višji ravni kot v torek na tretji tekmi. Menim, da bi lahko zmagovalca odločili že prej, a nam je v zaključkih zmanjkalo zbranosti. Toda najpomembneje je, da smo na koncu vseeno slavili."

Nova KBM Branik | Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com Foto: Jure Banfi/alesfevzer.com Iza Mlakar je obžalovala zapravljeno priložnost: "Prve tri nize smo odigrale dobro, nato pa so prišla nihanja, ki so v ženski odbojki nekaj normalnega. Mislim pa, da odločilno vlogo pri takšnih stvareh odigra predvsem glava. S sezono sem v celoti dokaj zadovoljna, saj smo s soigralkami osvojile pokal. Za kakšno lovoriko več, pa se bomo morale še bolje uigrati."

"Mislim, da smo bili celotno tekmo v krču. Posebej smo zatajili pri servisu, kar smo z borbenostjo in blokom nadoknadili v drugem in tretjem nizu. V četrtem pa smo bili premalo agresivni, posledično nam je padel tudi sprejem, zaradi česar smo tekmo na koncu tudi izgubili," pa je misli strnil trener Mariborčank Žiga Kos.

Novogoričankam bron

Novogoričanke so redni del tekmovanja končale pred Šempetrankami, a so nato v prvi tekmi za tretje mesto na domačem terenu izgubile z 1:3. Na drugi tekmi, v malem finalu sta ekipi igrali na dve zmagi, pa so bile spet boljše gostje in tako je odločala tretja tekma. Gen-I Volley je dosegel zanesljivo zmago, čeprav so bile tekmice v vseh treh nizih precej blizu, a nikoli dovolj za preobrat. Tako so Novogoričanke po manj kot uri in pol slavile z gladkih 3:0.

Pri zmagovalkah je bila najučinkovitejša Polona Frelih s 16 točkami, po deset sta jih dodali Tia Koren in Žana Godec. Pri gostjah je prav tako 16 točk zbrala Katarina Bulc, 12 pa Ana Mojca Krajnc. "Odigrale smo odlično tekmo, borile smo se za vsako žogo. Zelo sem ponosna na svojo ekipo, da nam je uspelo osvojiti bronasto medaljo. Ves trud se je poplačal," je po zmagi za tretje mesto dejala odbojkarica GEN-I Volleyja Ana Žigon.