polfinale Juventus Atalanta Fiorentina Lazio italijanski pokal

Sreda, 24. 4. 2024, 23.05

Italijanski pokal, polfinale (povratni tekmi)

Atalanta v dodatku zabila dvakrat za zmenek z Juventusom

Lazio Taty Castellanos | Argentinski napadalec Taty Castellanos je na povratni tekmi z dvema goloma vrnil Lazio v igro za finale. | Foto Reuters

Po ponedeljkovem veselju Interja, ki je potrdil naslov prvaka serie A, sta znana še oba finalista pokalnega tekmovanja. Prvi jeto postal Juventus. Ta je v torek zvečer na gostovanju pri Laziu branil prednost z 2:0 s prve tekme. Rimljani so prišli do preobrata, Taty Castellanos je zadel dvakrat. A je nato Arkadiusz Milik zabil za znižanje na 1:2 in stara dama je napredovala s skupnim izidom 3:2. Fiorentina je v sredo zvečer proti Atalanti branila prednost z 1:0, a izpadla, potem ko so nogometaši iz Bergama v sodnikovem dodatku zabili dvakrat in povratno tekmo dobili s 4:1.

Inter Milano slavje navijači
Sportal V slačilnici in na ulicah slavje do mrtvega #video

Skupni izid dveh tekem je bil 2:2, nato pa je v 83. minuti Arkadiusz Milik zadel za zmago in napredovanje Juventusa. | Foto: Reuters Skupni izid dveh tekem je bil 2:2, nato pa je v 83. minuti Arkadiusz Milik zadel za zmago in napredovanje Juventusa. Foto: Reuters

Finale italijanskega pokala bo na Olimpijskem stadionu v Rimu 15. maja. Pokalno lovoriko je v Italiji branil Inter, ki pa se je poslovil že v osmini finala.

Na  dvoboju med Atalanto in Fiorentino je kazalo na podaljšek, nakar so nogometaši iz Bergama dvakrat zadeli v sodnikovem dodatku. | Foto: Reuters Na dvoboju med Atalanto in Fiorentino je kazalo na podaljšek, nakar so nogometaši iz Bergama dvakrat zadeli v sodnikovem dodatku. Foto: Reuters