23. 4. 2024,
18.35

1 teden, 3 dni

Thermometer Blue 0,17

Bahrain Victorious Matevž Govekar Visma | Lease a Bike Jan Tratnik Dirka po Romandiji

Torek, 23. 4. 2024, 18.35

Dirka po Romandiji, prolog

Matevž Govekar v prologu hitrejši od Jana Tratnika

Maikel Zijlaard | Maikel Zijlaard je zmagovalec prologa na 77. Dirki po Romandiji. | Foto Guliverimage

Maikel Zijlaard je zmagovalec prologa na 77. Dirki po Romandiji.

V Payernu se je začela 77. kolesarska dirka po Romandiji. Na preizkušnji svetovne serije nastopata dva slovenska kolesarja, v uvodnem, 2,3 kilometra dolgem prologu, sta se sicer solidno odrezala, a odmevnega dosežka ni bilo. Nekoliko presenetljivo je bil v vožnji na čas hitrejši Matevž Govekar, ki je zasedel 13. mesto, Jan Tratnik je bil 29.

Kolesar ekipe Bahrain Victoriousa je zaostal pet, tekmovalec ekipe Visma - Lease Bike, ki je prolog na tej dirki dobil leta 2019 in ki bo v kronometru Slovenijo zastopal tudi na olimpijskih igrah, pa šest sekund.

Najhitrejši je bil 24-letni Nizozemec Maikel Zijlaard, tekmovalec švicarske ekipe Tudor, ki se je veselil svoje prve zmage na dirkah najvišje ravni. Drugo mesto je z zaostankom sekunde zasedel Američan Cameron Scott (Bahrain Victorious), dve sekundi je na tretjem mestu zaostal Francoz Julian Alaphilippe (Soudal Quick- Step).

"Zmagati v Švici, v švicarski ekipi, je nekaj neverjetnega. Občutek sem imel, da sem svojo nalogo opravil dobro, a startal sem povsem na začetku, tako da sem nato dve uri trpel zaradi stresa, ko sem opazoval vožnje drugih," je bil zadovoljen zmagovalec.

Po prologu bo na dirki, ki jo je Primož Roglič dobil dvakrat, Simon Špilak pa enkrat, še pet etap. Dve od tega bosta gorski (druga in četrta), med njima bo še en kronometer.