Tim Mastnak Rok Marguč Glorija Kotnik

Sobota, 15. 12. 2018, 18.01

Svetovni pokal v deskanju na snegu, Cortina d'Ampezzo

Gloria Kotnik tik pod stopničkami, Mastnak in Marguč končala v osmini finala

Gloria Kotnik | Gloria Kotnik se je v Cortini d'Ampezzo bojevala za stopničke, a bila žal za las prekratka. | Foto Urban Meglič/Sportida

Velenjska deskarka Gloria Kotnik je na drugem paralelnem veleslalomu sezone svetovnega pokala v Cortini d'Ampezzo zasedla četrto mesto. Zmagovalec uvodne preizkušnje sezone Tim Mastnak in njegov reprezentančni kolega Rok Marguč sta obtičala v osmini finala, Žan Košir pa se sploh ni uvrstil v izločilne boje.

Kotnikova je v osmini finala tekmovala proti Rusinji Mileni Bikovi in bila na rdeči progi hitrejša za 26 stotink sekunde. V četrtfinalu je Kotnikova izločila še eno Rusinjo, Natalijo Soboljevo, ki je bila diskvalificirana, v polfinalu pa je na počasnejši modri progi naletela na pretrd oreh. Preboj v veliki finale je Velenjčanki preprečila Švicarka Julie Zogg. Hitrejša je bila za 24 stotink sekunde. V malem finalu je imela možnost za bron, a je bila Avstrijka Sabine Schoeffmann premočna za 52 stotink sekunde.

Kotnikova je tako še četrtič v karieri osvojila četrto mesto na tekmah svetovnega pokala.

Zmagala je češka zvezdnica in olimpijska prvakinja v deskanju in alpskem smučanju (super G) Ester Ledecka, ki je v velikem finalu porazila Švicarko Zoggovo.

Marguč in Mastnak končala v osmini finala, Košir že v kvalifikacijah

Marguč je v osmini finala tekmoval proti Avstrijcu Lukasu Mathiesu in zaostal za 4 sekunde in 80 stotink, Mastnak pa je moral priznati premoč Rusu Dmitriju Sarsembajevu (+ 0:51). Žan Košir je tekmovanje končal že v kvalifikacijah.

Zmage se je veselil Italijan Roland Fischnaller, ki je v finalu ugnal Švicarja Nevina Galmarinija, tretji je bil Avstrijec Benjamin Karl.

Naslednja postaja svetovnega pokala je avstrijski Bad Gestein, kjer bosta tekmi po novem letu, 8. in 9. januarja 2019.

Četrtfinale:

Sabine Schoeffmann (Avt)* : Nadya Ochner (Ita)

Naiyang Gong (Kit) : Ester Ledecka (Češ)*

Gloria Kotnik (Slo)* : Natalija Soboleva (Rus)

Carolin Langehorst (Nem) : Julie Zogg (Švi)*

Osmina finala:

Ruxin Zang (Kit) : Nadya Ochner (Ita)*

Nicole Baumgartner (Švi) : Sabine Schoeffmann (Avt)*

Naiyang Gong (Kit)* : Michelle Dekker (Niz)

Finale:

Nevin Galmarini (Švi) : Roland Fischnaller (Ita)

Mirko Felicetti (Ita) : Roland Fischnaller (Ita)*

Dmitri Sarsembajev (Rus)*Tim Mastnak (Slo)

Alexander Payer (Avt) : Benjamin Karl (Avt)*

Bogun Choi (J. Kor)* : Sebastian Kislinger (Avt)

Tim Mastnak
Sportal Kljub zmagi Zdravljice ni dočakal, bo pa ena od gondol nosila njegovo ime #intervju
Tim Mastnak
Sportal Fantastično! Mastnak najboljši v Carezzi!
Žan Košir
Sportal "Za dober trening in eno medaljo te ne bo nihče plačeval. Sponzorji imajo raje celo kolekcijo."