Špela Rogelj Jerneja Brecl Nika Križnar Nika Križnar Nika Prevc Nika Prevc Urša Bogataj Urša Bogataj Ema Klinec Ema Klinec Nižni Tagil smučarski skoki

Izjemno: dvojna slovenska zmaga v Rusiji!

1

Ema Klinec | Ema Klinec vodi po prvi seriji. | Foto Guliverimage

Ema Klinec vodi po prvi seriji.

Po petkovi uvodni tekmi svetovnega pokala, na kateri je Ema Klinec skočila na drugo mesto, so slovenske smučarke skakalke danes poskrbele za nov zgodovinski uspeh. Ema Klinec je v Nižnem Tagilu z dvema izjemnima skokoma prišla do svoje prve posamične zmage v svetovnem pokalu, Urša Bogataj pa je osvojila drugo mesto. Slovenski uspeh je s sedmim mestom dopolnila še Nika Križnar.

smučarski skoki Ema Klinec
Sportal Ema Klinec le za rekordno Avstrijko, Bogatajeva tik pod stopničkami

Slovenske smučarske skakalke so v Rusiji spet spisale zgodovino. Ema Klinec, ki je na petkovi preizkušnji v Nižnem Tagilu osvojila drugo mesto, je na današnji tekmi svoje delo opravila z odliko. Vodila je že po prvi seriji, v drugi pa je s skokom, dolgim 97 metrov, le še potrdila svojo premoč (235,1 točke). To je peta posamična slovenska zmaga v svetovnem pokalu in prva za Klinčevo, ki je sicer lani postala svetovna prvakinja. Pred njo so v svetovnem pokalu že slavile Nika Križnar, Maja Vtič in Špela Rogelj. Klinčeva ima sicer že eno zmago v svetovnem pokalu, a iz ekipne preizkušnje, na kateri so Slovenke slavile v lanski sezoni v Ljubnem ob Savinji.

Za 23-letno Slovenko je to sicer 13. posamična uvrstitev na oder za zmagovalke. Šestkrat je bila do zdaj v svetovnem pokalu druga in šestkrat tretja.

Urša Bogataj je osvojila odlično drugo mesto. | Foto: Grega Valančič/Sportida Urša Bogataj je osvojila odlično drugo mesto. Foto: Grega Valančič/Sportida

Urša Bogataj je v finalu pridobila eno mesto in se je na koncu uvrstila takoj za Klinčevo (92 m; 227). To je za Bogatajevo druga uvrstitev na oder za zmagovalke v svetovnem pokalu. Tretje mesto je pripadlo Nemki Katharini Althaus (92 m; 225,9). Do točk so prišle še tri Slovenke. Nika Križnar je bila sedma (202,7), Jerneja Brecl je osvojila 17. mesto (180,8), Špela Rogelj pa je preizkušnjo končala na 24. mestu (170,1).

V prvi seriji je spodletelo le mladi Niki Prevc, ki je preizkušnjo končala na 38. mestu.

Po današnji tekmi sledi selitev v Skandinavijo, kjer skakalke v Lillehammerju čaka prva tekma na veliki skakalnici.