21.49

6 let, 7 mesecev

Sobota, 21. 2. 2009, 21.49

Kombinatorci zaostali za pričakovanji

V nedeljo je bila za slovenske kombinatorce (Jelenko, Berlot in Oranič) že druga preizkušnja na svetovnem nordijskem prvenstvu, ki pa je niso opravili najbolje.

Norvežan Petter Northug je na nordijskem svetovnem prvenstvu v Liberecu osvojil naslov svetovnega prvaka v dvojnem zasledovanju (2 x 15 km).

Slovenija med tekači nima svojega predstavnika, zato pa jih ima v nordijski kombinaciji (gundersen, srednja skakalnica posamično – HS 100), v kateri je zmagal Američan Todd Lodwick, ki je osvojil še drugo zlato medaljo na letošnjem SP.

Slovenci so nastopili slabše od pričakovanj. Mitja Oranič je bil 32., Gašper Berlot 38., Andrej Jelenko pa 55. oziroma zadnji med uvrščenimi.