10.09

7 let, 12 mesecev

Nedelja, 3. 3. 2013, 10.09

Niculescujevi turnir v Florianopolisu

Romunka Monica Niculescu, 75. igralka sveta, je zmagovalka 235.000 ameriških dolarjev vrednega turnirja serije WTA v brazilskem Florianopolisu.

V finalu je premagala nižje rangirano Rusinjo Olgo Pučkovo, 109. igralko sveta, s 6:2, 4:6 in 6:4. Največja zvezdnica turnirja, ki so ga prvič gostili v rojstnem kraju nekdanjega brazilskega teniškega šampiona, trikratnega zmagovalca Rolanda Garrosa Gustava Kuertna, je bila Američanka Venus Williams, nekdanja številka ena ženskega tenisa, sicer starejša sestra aktualne vodilne tenisačice v ženski teniški karavani Serene Williams.

Venus Williams, ki zaseda 20. mesto na lestvici WTA, je v polfinalu presenetljivo morala priznati premoč Rusinji Pučkovi, ki je nato izgubila finale proti Niculescujevi, ki je v polfinalu ugnala Francozinjo srbskega rodu Kristino Mladenović. Pučkova in Niculescujeva sta se prvič srečali na katerem od dvobojev za prvenstveno zmago na turnirjih WTA. Obe sta se šele tretjič uvrstil v finale katerega od turnirjev WTA in pred Florianopolisom še nista osvojili zmage na turnirjih WTA. Prvenec je vpisala romunska igralka.