20. 3. 2009,
20.48

Petek, 20. 3. 2009, 20.48

Slovenci premagali še Čehe

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v 2. krogu mednarodnega turnirja na Češkem v Karvini premagala domačo reprezentanco z 28:27 (12:14).

Slovenci so po četrtkovi zmagi proti evropskim prvakom Dancem vknjižili nov uspeh. Tokrat so premagali gostitelje Čehe, ki pa so večino tekme nudili hud odpor izbrancem Mira Požuna in bili v ospredju. V sami končnici tekme pa so se tako kot včeraj slovenski rokometaši le zbrali in strli še svojega drugega tekmeca.

Začetek tekme je obetal lahko delo Požunovim varovancem, saj je Miha Žvižej že v tretji minuti poskrbel za vodstvo s 3:1. A takrat je slovenska igra izgubila svoj elan, češka obramba 6-0 in razpoloženi vratar Miloš Slaby (15 obramb) pa sta botrovala k preobratu. Čehi so hitro izenačili in nato v 12. minuti prvič povedli za dva gola (7:5). Ob bledi in neučinkoviti slovenski igri so Čehi bolj ali manj brez večjih težav držali takšno prednost, v zadnjih minutah polčasa pa prvič povedli za tri gole.

Tudi začetek drugega polčasa ni obetal večjih sprememb na igrišču. Toda te so se zgodile dobrih 15 minut pred koncem tekme. V 44. minuti so Slovenci po dolgem času spet povedli, minuto pozneje je Luka Živžej podvojil prednost, enega pomembnejših golov na tekmi pa je dosegel David Miklavčič v 49. minuti, ko je zadel za 23:19. Gostiteljem turnirja je dvominutna kazen na slovenski strani pomagala k novemu priključku in zaostanku le gola. Toda do izenačenja Čehi vendarle niso mogli, tudi po zaslugi razpoloženega Gorazda Škofa, ki je med drugim dobro minuto pred koncem obranil strel za izenačenje ter tako poskrbel za odločilno potezo tekme.