Nedelja, 26. 11. 2017, 20.38

Pripravljalni tekmi v Parizu

Katastrofalen prvi polčas in poškodba Baričeve

Alja Koren, Krim Mercator | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Slovenska ženska članska reprezentanca je v Parizu v finalu pripravljenega turnirja izgubila proti močni domači izbrani vrsti z 18:26. Slovenke so v prvem polčasu zadele le petkrat, v drugem pa so vendarle malce popravile medel vtis. Selektor slovenske vrste Uroš Bregar je ostal brez Polone Barič, ki si je v prvem polčasu poškodovala koleno.

Slovenski selektor Uroš Bregar je kljub porazu zadovoljen z igro slovenskih rokometašic, predvsem v drugem polčasu, na splošno pa tudi s pristopom njegovih izbrank na vsem turnirju, na katerem se je naša izbrana vrsta pomerila s kar dvema ekipama, s katerima bo zaigrala tudi na svetovnem prvenstvu v Nemčiji.

Največje skrbi trenutno povzroča zdravstveno stanje Polone Barič, ki si je že v prvem polčasu poškodovala koleno in že med tekmo odšla v bolnišnico na pregled in preiskave, ki bodo pokazale, za kako resno poškodbo gre.

Selektor: Trema pri mladih bila prevelika

Uroš Bregar je turnir v Parizu ocenil s pozitivno oceno. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Uroš Bregar je turnir v Parizu ocenil s pozitivno oceno. Foto: Žiga Zupan/Sportida "Turnir v Franciji bi ocenil kot uspešen, grenek priokus pa mu daje le poškodba Polone Barič. Dekleta, priložnost za igro sem dal vsem, so se v petek proti Angoli borila vseh 60 minut, moramo pa vedeti, da so tekmice prišle na tekmo neposredno z letališča in nas vzele tudi malo z levo roko, česar se zavedamo, a smo vseeno zasluženo zmagali. Bo pa tekma na svetovnem prvenstvu nekaj povsem drugega, saj bodo hitre in agilne angolske igralke zagotovo pokazale zobe. V finalu proti Franciji se je predvsem pri mladih igralkah poznala trema, imeli smo precejšnje težave v napadu, saj smo v prvem polčasu zadeli le petkrat. V garderobi smo se med polčasom dogovorili, da je treba zaigrati bolj hrabro, kar se je tudi zgodilo, in igra je bila precej boljša, tak pa je tudi rezultat," je po pripravljalnem turnirju v Franciji dejal Bregar.

Vratarki: Maja Vojnović (Krka) in Amra Pandžič (Krim Mercator);

Krilne igralke: Ines Amon, Polona Barič, Alja Koren (vse Krim Mercator), Živa Čopi (Krka) in Neli Irman (Spono Eagles);

Zunanje igralke: Ana Abina, Elisabeth Omoregie, Tjaša Stanko, Nina Zulić, Nina Žabjek (vse Krim Mercator), Teja Ferfolja (Roman), Ana Gros (Metz), Tjaša Lovšin (Krka), Lara Hrnčič (Z'Dežele) in Tjaša Rudman (Mlinotest Ajdovščina);

Krožne napadalke: Aneja Beganovič (Krim Mercator), Lina Krhlikar (Göppingen) in Alja Vrček (Krka)