RK Trimo Trebnje RK Ribnica RK Gorenje Velenje Celje Pivovarna Laško Liga NLB

Sreda, 14. 12. 2022, 20.41

LIGA NLB, 12. KROG

Celjani po zmagi znova na vrh, Krka boljša od Ribnice

Trimo Trebnje | Trimo je slavil na gostovanju v Kopru. | Foto Borut Dvornik/Sportida

Trimo je slavil na gostovanju v Kopru.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 12. krogu lige NLB z 38:28 prišli do zmage na gostovanju pri Krškem in so tako ostali na vrhu prvenstvene lestvice (22 točk). Tam imajo dve točki prednosti pred Trimom iz Trebnjega, ki je za uvod v krog z 29:24 ugnal Koper. Z odigrano tekmo manj je na tretjem mestu velenjsko Gorenje, ki je pri 19 točkah.

Liga prvakov Celje Pivovarna Laško Pick
Sportal Odlični Celjani v domačem Zlatorogu zlomili Elverum

Celjska zasedba je dosegla drugo zmago v tem tednu. Po sredinem zmagoslavju v evropski ligi prvakov nad norveškim Elverumom je danes ukanila še Krško. Papirnati favoriti iz mesta grofov so postopno lomili odpor Posavcev. Na polčasu je njihova prednost znašala le tri gole, a so v drugi polovici tekme zaigrali odločneje, v končnici so si nekajkrat priigrali enajst zadetkov prednosti, kar je bila tudi najvišja na dvoboju.

Celjani so prišli do nove visoke zmage. | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Celjani so prišli do nove visoke zmage. Foto: Vid Ponikvar/Sportida

Dvoboj v koprski Bonifiki med gostitelji in Trimom je bil izenačen le v uvodnih dveh minutah, ko je gostiteljem še uspelo izenačiti. Nato so gostje ušli na 2:5 ter 4:8 in jasno pokazali, da je njihov cilj zmaga. Razlika je v prvem delu narasla celo na šest golov, a so se gostitelji s serijo 4:0 približali na 12:14 in napovedali, da se še niso predali. Preobrata Primorci niso zmogli. Do 39. minute so imeli s 16:18 aktiven izid, nato so prejeli tri gole in tako so varovanci Uroša Zormana prednost zanesljivo obdržali do konca.

Riko Ribnica je v sredo, 14. decembra izgubila na gostovanju pri Krtki, obračun Gorenja Velenja in Urbanscape Loke pa bo šele konec januarja prihodnje leto.