rokomet liga prvakinj Krim Mercator Krim Mercator

Nedelja, 26. 9. 2021, 17.44

ROKOMETNA LIGA PRVAKINJ, 3. KROG

Krimovke v Turčiji po napeti končnici do prvih točk, visok poraz Grosove

Krim Mercator, Allison Marie Pineau | Krimovke se z gostovanja v Turčiji vračajo s prvima točkama. | Foto Guliverimage

Krimovke se z gostovanja v Turčiji vračajo s prvima točkama.

Rokometašice Krima so na gostovanju v Turčiji pri Kastamonuju v 3. krogu lige prvakinj dočakale prvo evropsko prvo zmago v sezoni. V izenačeni tekmi, kjer nobeni ekipi ni uspelo narediti visoke razlike, so slavile s 24:23. V nedeljo je Györ v derbiju kroga s kar 32:22 odpravil moskovski CSKA, za katerega je Ana Gros dosegla šest zadetkov.

Izbranke Uroša Bregarja zaradi pomembnosti tekme niso blestele, a v Turčiji so izpolnile primarni cilj in osvojile načrtovani točki. Srečanje je bilo do 13. minute povsem izenačeno, nato pa so pri izidu 5:5 Ljubljančanke naredile delni izid 3:0 in se v 18. minuti prvič nekoliko odlepile.

Gostiteljice, kjer igrajo številne Črnogorke in tudi slovenska reprezentantka Nina Zulić, so se nato po minuti odmora zbrale ter rezultat hitro znižale, še pred koncem prvega polčasa pa so Krimovke po golu izkušene Srbkinje Katarine Krpež Šlezak prvič ušle na plus štiri, tako da so na odmor lahko odšle s tremi zadetki prednosti (12:9).

Uroš Bregar je z varovankami vpisal prvo zmago. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Uroš Bregar je z varovankami vpisal prvo zmago. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Po plus pet padec v igri

V 34. minuti so po golu Svetikove prvič povedle s petimi goli razlike (15:10), v 39. minuti pa so se jim gostiteljice ponovno približale le na dva gola zaostanka (17:15). Trener Bregar je z minuto odmora zaustavil težave, v katerih so se znašle njegove varovanke. A Ljubljančanke so nadaljevale medlo in tekmicam dovolile, da so v 41. minuti prvič po dolgem času zaostajale le za gol, v 56. minuti pa so jih dokončno ujele pri 21:21.

S še drugo minuto odmora je Bregar vendarle predramil svoje igralke, ki so nato v napeti in dramatični končnici prišle do zmage. Za "potezo dneva" je poskrbela srbska vratarka Jovana Risović, ki je v predzadnji minuti srečanja ubranila met s šestmetrske črte, Dragana Cvijić pa je nato Krimu zagotovila dva gola prednosti in razblinila dvome o zmagovalcu srečanja.

Pri Ljubljančankah je Krpež Šlezakova zabila devet golov, sledili pa sta ji Tjaša Stanko in Maja Svetik s po štirimi.

"Vesel sem, da smo prebili led"

Trener Krimovk je bil po srečanju zadovoljen z izplenom. | Foto: Vid Ponikvar Trener Krimovk je bil po srečanju zadovoljen z izplenom. Foto: Vid Ponikvar Bregar je bil na koncu z rezultatom zadovoljen: "Na gostovanjih je najbolj pomembno, kako se igra obramba, saj smo vedeli, da se v tako kratkem času ne moremo dvigniti z igro v napadu. Cilj je bil, da ekipa ne doseže več kot 25 zadetkov, kar nam je uspelo. V drugem polčasu smo si priigrali lepo prednost, a je nismo znali izkoristiti. Vesel sem, da smo prebili led in zmagali."

Podobnega mnenja je bila tudi najboljša strelka tekme Katarina Krpež Šlezak: "Bilo je težko, borile smo se do konca. Zelo sem zadovoljna in srečna glede na končni razplet. Imele smo dobro energijo na igrišču in to je bilo ključno za zmago."

Krim po reprezentančnem premoru čaka domače srečanje proti Metzu, ki bo na sporedu 17. oktobra.