NK Triglav NK Tabor Sežana NK Rudar NK Olimpija NK Olimpija NK Mura NK Maribor NK Maribor NK Domžale NK Celje NK Bravo NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije

Četrtek, 9. 7. 2020, 22.20

Prva liga Telekom Slovenije, 32. krog

Olimpija po novi visoki zmagi že prečrtala Maribor? #video

7

NK Olimpija NK Rudar | Ante Vukušić je v 46 minutah dosegel štiri zadetke. | Foto Grega Valančič / Sportida

Ante Vukušić je v 46 minutah dosegel štiri zadetke.

Vodilna Olimpija je v zadnji tekmi 32. kroga Prve lige Telekom Slovenije v Stožicah s kar 5:0 razbila Rudar in Mariboru, ki je popoldne kapituliral v Sežani (1:4), pobegnila za morda že neulovljivih sedem točk. Do konca prvenstva so še štirje krogi. V sredo sta bili prav tako odigrani dve tekmi. Bravo je v Kidričevem z 2:1 ugnal Aluminij, v Fazaneriji pa Mura z 2:0 Triglav. Že v torek so Celjani visoko, s 4:1 ustavili Domžale.

Olimpija je pred tekmo v Stožicah vedela za izid v Sežani, zato je bila odločna, da ničlo prvakov izkoristi. Že v prvi minuti je zabil neustavljivi Ante Vukušić in napovedal nov dober dan Ljubljančanov. Hrvaški napadalec je že v prvem polčasu dosegel hat-tricka, četrti gol pa je zabila že v prvih sekundah drugega polčasa. En zadetek je pri visoki zmagi Olimpije (5:0) prispeval tudi Luka Menalo.

Zadnji zadetek kralja strelcev Prve lige Telekom Slovenije:

Izbranci Dina Skenderja, ki je dobil še svojo četrto zaporedno tekmo na klopi Olimpije, imajo pred najbližjimi zasledovalci Celjani spet štiri točke prednosti, pred Mariborčani pa že sedem, kar se zdi v zadnjih štirih krogih praktično neulovljiva prednost.

Lahko Maribor v zadnjih štirih krogih nadoknadi sedem točk zaostanka za Olimpijo?

• Lahko. V nogometu je možno vse. Žoga je okrogla.
    15,08 %
    73 glasov
  • Niti v sanjah. Olimpija se bo sprehodila do naslova.
    84,92 %
    411 glasov
Oddanih 484 glasov

Déjà vu v Sežani: nov polom Maribora

Na prvi četrtkovi tekmi je Maribor odšel tja, kjer je oktobra doživel hladen tuš. Kdo bi si mislil, da se lahko zgodba v Sežani ponovi, a se je. Sežanci so še drugič v sezoni na svojem igrišču s kar 4:1 razbili državne prvake.

Mariborčani so sicer hitro, že v 7. minuti povedli prek Špira Peričića, a so Kraševci vrnili udarec že nekaj sekund kasneje, ko je v polno od daleč zadel Kevin Doukoure. Domači so že v prvem polčasu zadeli še dvakrat, lep zadetek sta ob dveh podajah Rodriga Bongonguija dosegla Stefan Stevanović in Erik Salkić, v drugem polčasu pa je za končnih 4:1 poskrbel Leon Sever.

Piko na i je v Sežani postavil Leon Sever:

Za aktualne prvake je ponovljena zgodba še večji šok od oktobrske, saj so s porazom naredili velik korak nazaj v boju za prvaka. Na drugi strani so se Sežanci približali obstanku v ligi, na lestvici prehiteli Domžale in prišli na sedmo mesto.

Hrvat in njegova nova mojstrovina

Mura je po treh zaporednih porazih spet na zmagovalnih tirnicah. V Fazaneriji je gostoval Triglav, ki je nujno potreboval točke za obstanek, a Kranjčani so bili razen nekaj naključnih trenutkov slabši nasprotnik in brez možnosti za osvojitev novih točk. Muraši so že v prvem polčasu odločili srečanje, ko sta v polno zadela Staniša Mandić in Luka Bobičanec. Še posebej lep je bil zadetek hrvaškega vezista, ki je v svojo zbirko dodal novo mojstrovino.

Izjemen zadetek Bobičanca:

Mura ima po novih treh točkah le še točko manj za četrtouvrščenim Aluminijem. Kranjčani ostajajo tri točke oddaljeni od tako želenega osmega mesta, s katerim bi se izognili dodatnim kvalifikacijam.

Bravo le "stalil" Aluminij in si tudi teoretično zagotovil obstanek

Pred dogajanjem v Fazaneriji je bilo v sredo vroče  tudi v Kidričevem. Bravo je po dveh porazih in remiju v tej sezoni le premagal Aluminij. Kidričani so povedli prek Anteja Živkovića v prvem polčasu, Bravo pa je v drugem polčasu pripravil preobrat ter po zadetkih Aljoše Matka in Davida Brekala dosege še 12. zmago v sezoni. Aluminij je doživel še peti domači poraz zapovrstjo, a še vedno ostaja na četrtem mestu prvenstvene lestvice. Bravo ostaja šesti, pred Domžalami ima osem točk prednosti, z zmago pa je izpolnil tudi svoj prvi cilj, ki so si ga Ljubljančani zadali pred začetkom sezone, in sicer obstati v ligi.

Zadetek, ki je odločil srečanje v Kidričevem:

Vroči Celjani skočili tik za Olimpijo

Celjani po tretji zaporedni zmagi ostajajo v igri za vrh lestvice. Tokrat so bili prepričljivo s 4:1 boljši od prerojenih Domžal. Tem je v prvem polčasu še uspelo izenačiti na 1:1, v drugem polčasu pa so domači pokazali več in se razveselili zaslužene zmage. Med strelce se je vpisal tudi Dario Vizinger, ki se je le na zadetek (21) približal kralju strelcev, napadalcu Olimpije Anteju Vukušiću (22).