NK Mura NK Maribor NK Maribor NK Domžale NK Celje NK Krško NK Rudar NK Triglav ND Gorica NK Olimpija NK Olimpija NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije

Nedelja, 17. 3. 2019, 22.10

Prva liga Telekom Slovenije, 23. krog

Konec mračnega niza za Gorico in Aluminij, večni derbi še buri duhove #video

8

Triglav Gorica | Gorica, ki je v zadnjih desetih krogih osvojila le točko, je končno zmagala. Po preobratu je ugnala Domžale. | Foto Grega Valančič/Sportida

V sklepnem dejanju 23. kroga Prve lige Telekom Slovenije je Gorica ugnala Domžale (1:0) in prekinila niz osmih zaporednih porazov. Aluminij je napolnil mrežo Rudarju (4:0) in podobno kot Gorica pozdravil prve točke v tem letu. Veliki sobotni derbi med Olimpijo in Mariborom se je končal brez zadetkov (0:0), vodilne vijolice so zadržale 10 točk prednosti pred zmaji. Celje je nadigralo Triglav (4:0), Mura pa se je znesla nad Krškim (5:0). Prvoligaške klube zdaj čaka dvotedenski reprezentančni premor.

Nedelja je poskrbela za veliko olajšanje v taboru Gorice. Vrtnice so po desetih krogih, v katerih so padle v hudo rezultatsko krizo in v tem delu tekmovanja osvojile le eno točko, okusile sladkost zmage. Z 2:1 so premagale Domžale, ki se jim je sprva nasmihalo uspešno gostovanje, saj so na začetku drugega polčasa v Novi Gorici povedle.

Izjemen zadetek Gorice za izenačenje na 1:1:

Gostitelji so hitro odgovorili ter z dvema zadetkoma poskrbeli za preobrat, zgodovinsko zmago in prvenec Nermina Bašića v Prvi ligi Telekom Slovenije. Gorica, ki jo je v izdihljajih srečanja reševal reprezentant Grega Sorčan, se je na lestvici povzpela na sedmo mesto.

Aluminij v močnem vetru ponižal Rudar

Kidričani so po treh zaporednih porazih v spomladanskem delu spravili na kolena Velenjčane, ki so s tem prekinili niz dveh zaporednih zmag. Aluminij je premagal goste iz prestolnice lignita kar s 4:0. Prvi polčas, ki ga je v izdihljajih zaznamovala tudi izključitev branilca Rudarja Davida Arapa, se je končal z vodstvom 1:0, v nadaljevanju pa so izbranci Oliverja Bogatinova obrambo knapov prelisičili še trikrat in se veselili dragocene zmage, s katero so se utrdili na položaju, ki diši po evropskih nastopih.

Zadetek Luke Štora:

Večni derbi brez zadetkov, Maribor ostaja na +10

Čeprav ni bilo zadetkov, smo v Stožicah videli zanimiv derbi. Mariborčani so prevladovali v prvem polčasu, ko bi si morda zaslužili tudi vodstvo. Lepo priložnost je zapravil Alexandru Cretu, strel Luke Zahovića, ki bi morda šel celo v gol, pa je z roko blokiral branilec Olimpije Macky Bagnack. Glavni sodnik Damir Skomina se ni odločil za najstrožjo kazen.

NK Olimpija NK Maribor
Sportal Eden največjih osmoljencev Olimpije o dveh različnih svetovih #video
Nk Olimpija Ljubljana, NK Maribor, Prva liga Telekom Slovenije
Sportal V slačilnici Maribora ni bilo pohvalnih mnenj o Skomini
Rok Kronaveter
Sportal Milan Mandarić se očitno nikoli ne bo zbudil iz nočne more

V drugem polčasu so bili boljši domači. Prek Roka Kidriča in Gorana Brkića so dvakrat zatresli okvir vrat Maribora, zadetka pa jim kljub temu ni uspelo doseči. Olimpija za Mariborom še vedno zaostaja velikih deset točk, kar pomeni, da lahko počasi Štajerci že ohladijo šampanjec.

Sporni dogodek, o katerem se bo najbrž še govorilo. Zlasti na Štajerskem:

Bi moral Damir Skomina v tem primeru pokazati na belo piko?

Mura raztreščila Krčane

Mura je po dolgem času spet zmagala. | Foto: Blaž Weindorfer / Sportida Mura je po dolgem času spet zmagala. Foto: Blaž Weindorfer / Sportida

Navijači Mure so videli prvo zmago svojih ljubljencev po 16. krogu. Gostili so zanje neugodne Krčane, ki so prvi dve medsebojni tekmi sezone dobili, a tokrat so Sobočani s svojo učinkovitostjo (prve tri gole so dosegli iz prvih treh strelov v okvir) hitro odločili tekmo. Na koncu so goste razbili s kar 5:0.

Mura se je tako utrdila na šestem mestu, medtem ko je Krško podaljšalo niz brez zmage na pet tekem in je vse bolj trdno na dnu lestvice.

Čudna odločitev sodnika Radeta Obrenovića:

Je Matic Maruško res storil prekršek za najstrožjo kazen nad Daliborjem Volašem?