NK Olimpija NK Olimpija NK Tabor Sežana NK Mura NK Maribor NK Maribor NK Koper ND Gorica NK Domžale NK Celje NK Bravo NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije

Četrtek, 26. 11. 2020, 19.02

Prva liga Telekom Slovenije, 13. krog

V Stožicah vse v znamenju Olimpije in tudi Maradone

4

Olimpija, Aluminij, november 2020 | Tudi v Stožicah so se pred začetkom tekme med Olimpijo in Aluminijem poslovili od Diega Maradone. | Foto Grega Valančič/Sportida

Tudi v Stožicah so se pred začetkom tekme med Olimpijo in Aluminijem poslovili od Diega Maradone.

Olimpija je v zadnji tekmi 13. kroga Prve lige Telekom Slovenije v Stožicah s 3:0 premagala zadnjeuvrščeni Aluminij in z novo zmago na lestvici skočila tik za Maribor, ki ima po sredini zmagi nad prvaki v Celju z 2:0 točko prednosti pred velikim tekmecem iz Ljubljane.

Nogometaši Olimpije so v Stožicah, kjer so se pred začetkom tekme z minuto molka poklonili preminulemu velikanu svetovnega nogometa Diegu Maradoni, brez težav prišli do nove, druge zaporedne prvenstvene zmage in pričakovano opravili s 3:0.

Do prvega gola so prišli že na samem začetku tekme, ko je njihov najboljši strelec Djordje Ivanović uspešno realiziral enajstmetrovko. Srbski novinec v ljubljanskih vrstah je tik pred odhodom na polčas zadel še drugič, prišel do sedmega prvenstvenega gola sezone in je trenutno najboljši strelec lige. Na začetku drugega polčasa je nov gol zabil še Andres Vombergar in tekma je bila odločena.

Zadnji gol Olimpije na tekmi v Stožicah:

Olimpija je skočila tik pod vrh, le točko za vodilnim Mariborom. Aluminij je še šestič v nizu ostal brez zmage in ostaja prikovan na zadnje mesto lestvice.

Olimpija, Aluminij, november 2020
Sportal Vse bolj uigrani napadalni dvojček Olimpije odpihnil Kidričane #video

Aljoša Matko je z dvema zadetkoma pokopal branilce naslova. | Foto: Grega Valančič / Sportida Aljoša Matko je z dvema zadetkoma pokopal branilce naslova. Foto: Grega Valančič / Sportida

Matko je matiral prvake

Nogometaši Maribora so v sredo nadaljevali zmagovito serijo. Povezali so še četrto zmago v nizu in se po hitrem postopku vrnili na prvo mesto prvenstvene lestvice. Na 101. štajerskem zadetku so z 2:0 premagali sosednje Celje in konkurenci sporočili, da jih bo težko izriniti z vodilnega položaja. Oba zadetka za goste je dosegel Aljoša Matko, ki mu trener Mauro Camoranesi vse bolj zaupa.

Poročilo in najbolj zanimivi trenutki s tekme v Celju:

NK Celje NK Maribor
Sportal Mariborčani konkurenci vrgli rokavico #video

Remi v Sežani

Prvoligaška karavana se je malce po sredinem kosilu ustavila v sončni Sežani, kjer se je obračun med domačim Taborom in Domžalami končal brez zmagovalca. Gostje so povedli po napaki domače obrambe, avtogol je dosegel Klemen Nemanić, domači pa so izenačili že v prvem polčasu. Lepo podajo Marka Babića je izkoristil Christos Rovas in izenačil na 1:1.

V drugem polčasu se je pričakovalo veliko akcije, a od tega ni bilo nič, izid pa se se do konca srečanja ni več spremenil. Primorci so ostali na petem mestu, rumeni pa so prehiteli ljubljanski Bravo.

Poročilo in najbolj zanimivi trenutki s tekme v Sežani:

Tabor Sežana, Bravo, oktober 2020
Sportal Delitev točk v Sežani #video

Vršič junak Kopra

Na prvi torkovi tekmi so se Koprčani nad Bravom razveselili nove zmage. Kanarčki so prek Žana Žužka povedli že v prvem polčasu, gostje iz Ljubljane so v 61. minuti izenačili prek Roka Maherja. A na koncu to ni bilo dovolj za točke na Bonifiki.

Mož odločitve je bil povratnik v ekipo Dare Vršič – pretekli konec tedna je manjkal zaradi lažje poškodbe –, ki je v zadnjih minutah priigral najstrožjo kazen in jo sam tudi uspešno izvedel za osmo zaporedno koprsko tekmo brez poraza. Bravo je na drugi strani ostal pri treh zmagah, zadnjo je dosegel v šestem krogu.

Poročilo in najbolj zanimivi trenutki s tekme v Kopru:

NK Koper NK Bravo
Sportal Povratnik Dare Vršič spet pokazal, kako pomemben je za Koper #video

Po treh tekmah do nove zmage

Na drugi torkovi tekmi se je za točke igralo v Novi Gorici. Mura je še drugič v sezoni z 1:0 ugnala Goričane. Sicer tudi v Novi Gorici ni pokazala forme z začetka prvenstva, a vseeno je bil zadetek ob koncu prvega polčasa Luke Bobičanca dovolj za prvo zmago po treh tekmah.

Toliko časa je tudi trajal njihov strelski post. Primorci, ki so pred tem v petih krogih izgubili le enkrat, so sicer pokazali obetaven obraz, a jih je kaznovala tudi neučinkovitost. Imeli so kar nekaj zrelih priložnosti, a so vse po vrsti zapravili in na koncu ostali praznih rok.

Poročilo in najbolj zanimivi trenutki s tekme v Novi Gorici:

Ante Šimundža
Sportal Gorico stale zapravljene priložnosti, Mura po treh tekmah spet do zmage #video