liga prvakinj Nova KBM Branik Eva Mori Iza Mlakar

Četrtek, 23. 1. 2020, 21.50

Liga prvakinj, 4. krog

Bankirke brez možnosti, Eva navdušila

Nova KBM Branik | Bankirke so v Istanbulu hitro zaključile. Evropski velikan se je sprehodil do nove zmage. | Foto CEV

Odbojkarice Nove KBM Branika so v 4. krogu lige prvakinj v skupini B doživele še četrti poraz. Na gostovanju pri drugouvrščeni ekipi VakifBank iz Istanbula so že po uri igre izgubile z gladkih 0:3 (-15, -11, -10). Uro kasneje je svojo četrto tekmo začela tudi Eva Mori, ki je pri zmagi njenega LKS iz Lodža dosegla sedem točk, kar štiri z začetnim udarcem in dve z blokom. Iza Mlakar je z Novaro ugnala Stuttgart, slovenska reprezentantka pa ni dobila priložnosti za igro.

Jan Kozamernik
Sportal Jan Kozamernik prvi, ki mu je to uspelo

Štajerke so tudi na četrti tekmi v elitni ligi prvakov doživele gladek poraz. V tem tekmovanju niso osvojile niti niza, daleč od tega so bile tudi danes, saj so jih Turkinje gladko odpravile. Bile so precej premočne prav v vsakem nizu.

Še največ točk so Slovenke osvojile v prvem, ko so niz končale pri 15. Vodile so le pri 1:0, zatem pa se je tehtnica začela nagibati na stran gostiteljic. Gostje so se sicer dobro držale do zaostanka z 9:11, druga polovica niza pa je bila povsem v turški domeni.

Drugi niz so Mariborčanke slabo začele, saj so domačinke povedle takoj s 6:0 in pozneje tudi s 15:2 in 21:5, tako da je bilo dvomov o zmagovalcu tega niza hitro konec.

VakifBank: Örge, Özbay 1, Akman, Gurkaynak 3, Ismailoglu 2, Braga Guimaraes 4, Haak 16, Eren, Yilmaz 5, Karakurt 12, Rašić 11, Ognjenović, Günes 11.

Nova KBM Branik: Milošič, Košenina 2, Pahor, Dobaj, Bračko, Stojiljković 4, Šijanec, Kramberger, Sobočan 3, Pintar 1, Galić 6, Krajnc 5.

Malce bolje za slovenskega predstavnika se je začel tretji niz, ko je korak držal nekje do 7:11, končni udarec pa so gostiteljice zadale s serijo osmih zaporednih točk, s katero so tudi dobile niz.