Jan Kozamernik Jani Kovačič EuroVolley 2019 slovenska odbojkarska reprezentanca Alberto Giuliani

Sreda, 18. 9. 2019, 22.26

Evropsko prvenstvo, moški, 7. dan

Ruski stroj premočen za Slovence, derbi za prvo mesto Franciji #foto

15

EuroVolley2019: Slovenija - Rusija | Slovenski odbojkarji so skupinski del sklenili še z drugim zaporednim porazom in zasedli drugo mesto v skupini C. | Foto Grega Valančič/Sportida

Slovenski odbojkarji so skupinski del sklenili še z drugim zaporednim porazom in zasedli drugo mesto v skupini C.

Slovenska moška odbojkarska izbrana vrsta pred razprodanimi Stožicami (11.245 navijačev) na zadnji tekmi skupinskega dela EuroVolleyja 2019 ni pripravila senzacije. Favorizirani Rusi so slavili s 3:0 (21, 21, 21) v nizih in tako brez težav potrdili prvo mesto v skupini C. Slovence v osmini finala čaka Bolgarija. Tekma bo v soboto ob 20.30.

Alberto Giuliani
Sportal Slovenski selektor: To je bila najboljša Rusija, a naslednjič ...
Slovenija Rusija odbojka
Sportal Slovenski odbojkarji v prvo nemočni proti Rusiji

Slovenski odbojkarji so kljub nekaj bojazni in težavam s poškodbami začeli v najmočnejši možni zasedbi: kapetan Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Mitja Gasparini in libero Jani Kovačič.

Slovenci so se na krilih polnih Stožicah v prvem nizu odlično upirali favoriziranemu tekmecu. Po zaostanku s 17:19 so dosegli tri zaporedne točke in povedli z 20:19, nato pa se je tehtnica obrnila na rusko stran. Domači odbojkarji so še izenačili na 21:21, nato pa so Rusi v bloku za vodstvo s 23:21 ujeli slovenskega kapetana Urnauta, niz pa je z dvema asoma sklenil Victor Poletaev.

Fotogalerija s tekme med Slovenijo in Rusijo (foto: Grega Valančič/ Sportida):

1 / 81

Dober začetek, nato pa se je ustavilo

Slovenci so v nespremenjeni postavi dobro odprli drugi niz in povedli s 7:5, nato pa se je ustavilo in gostje so s serijo 4:0 pobegnili z 9:7, kar se je na koncu izkazalo za odločilni trenutek v nizu. Po tem so igrali le še gostje in prednost se je le še višala. Ruski odbojkarji so na krilih odličnega servisa povedli že z 20:12 in upanja o izenačenju na 1:1 je bilo konec. Domači so ob dobrem zaključku znižali visok zaostanek, a niz vseeno na koncu izgubili na 21. točki.

Slovenija : Rusija 0:3 (- 21, -21, -21)

Dvorana Stožice, gledalcev 10.731, sodnika: Rajković (Hrvaška), Gocalves (Portugalska).

Prva postava Slovenije: Urnaut, Vinčić, Gasparini, Čebulj, Pajenk, Kozamernik, Kovačič (L)

Slovenija: T. Štern 8, Pajenk 5, Kozamernik 5, Šket, Gasparini 5, Vinčić, Štalekar, Ž. Štern, Klobučar (L), Kovačič (L), Videčnik, Ropret 3, Urnaut 6, Čebulj 7

Rusija: Volvič 4, Karpuhov, Volkov 13, Semišev 2, Iakovlev 1, Butko, Muserskij 11, Poletaev 13, Andrejev (L), Mihajlov, Kliuka 6, Kurkaev, Kobzar 4, Golubev (L)

Tudi v tretjem nizu zaostali štiri točke

V tretjem nizu sta namesto Gasparinija in Vinčića začela Gregor Ropret in Tonček Štern, a tudi to ni pomagalo. Rusi niso pomagali in že po nekaj minutah vodili z 9:3, kar je bil že pokazatelj, da bo dvoboja hitro konec. Po vodstvu 20:13 so Rusi spet malce popustili in domačim prepustili nekaj zaporednih točk, a tako kot v prejšnjih dveh nizih Slovence dlje kot do 21. niso pustili.

Pri zmagovalcih je bil najbolj razpoložen Dmitri Volkov s 13 točkami, pri Slovencih z osmimi točkami Tonček Štern.

V osmini finala z Bolgari

Po porazu z Rusijo so Slovenci ostali tudi brez možnosti za prvo mesto v skupini C. V osmini finala se bodo v soboto pomerili s tretjeuvrščeno ekipo v skupini A, Bolgarijo.