20. 9. 2021,
22.58

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,02

špansko prvenstvo La Liga Barcelona Sevilla Atletico Madrid Real Madrid Valencia

Ponedeljek, 20. 9. 2021, 22.58

ŠPANSKO PRVENSTVO, 5. KROG

Barcelona se je po drami izognila novemu velikemu spodrsljaju

Ronald Koeman, Barcelona | Ronald Koeman je s svojimi varovanci zabeležil drugi remi v tej sezoni.  | Foto Guliverimage

Ronald Koeman je s svojimi varovanci zabeležil drugi remi v tej sezoni.

Za konec petega kroga španskega prvenstva je bil katalonski velikan Barcelona po boleči evropski zaušnici proti Bayernu blizu novega velikega spodrsljaja še v la ligi, a se je srečno izognil prvemu porazu. Varovanci Ronalda Koemana so v petem krogu izvlekli točko proti Granadi (1:1), potem ko je v 90. minuti zadel Ronald Araujo. Za Granado je že v 2. minuti srečanja gol dosegel Domingos Duarte. Katalonci so zdaj z osmimi točkami na sedmem mestu, za vodilnim Realom pa z odigrano tekmo manj zaostajajo pet točk.

Nogometaši Reala so v nedeljo zvečer v 5. krogu španske la lige gostovali na Mestalli. Do 86. minute so zaostajali z 0:1, nato pa sta Vinicius Jr. in Karim Benzema poskrbela za preobrat in dragoceno zmago kraljevega kluba.

Jana Oblaka in soigralce je na domačem stadionu čakala zahtevna naloga, saj je v prestolnico prišel Athletic Bilbao, ki v novi sezoni prav tako še ne pozna poraza. Baski so se izkazali za trd oreh , saj slovenskemu reprezentančnemu čuvaju mreže in soigralcem niso dovolili, da bi se veselili popolnega izkupička. Srečanje se je končalo brez zmagovalca in tudi brez zadetkov. Madridčani se bodo morali na naslednjem srečanju znajti brez mladega Joaa Felixa, ki je v 78. minuti prejel rdeči karton.

Joao Felix je moral predčasno pod prho. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Joao Felix je moral predčasno pod prho. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Villarreal spet remiziral, brez zmage tudi Sevilla

Vse skupaj se je v nedeljo začelo že zelo zgodaj, ko je Mallorca, ki je trenutno presenetljivo visoko, gostila prvaka lige Europa Villarreal. Rumeni podmornici tudi na četrtem srečanju v ligi ni uspelo slaviti, prav tako pa še ne pozna poraza. Končalo se je z nepriljubljenih 0:0. Sledil je dvoboj med Real Sociedadom in Sevillo, tudi na tem pa gledalci niso videli niti enega samega zadetka.