20. 10. 2019,
23.03

4 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,80

špansko prvenstvo Barcelona Lionel Messi Lionel Messi Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Real Madrid

Nedelja, 20. 10. 2019, 23.03

Špansko prvenstvo, 9. krog

Barcelona na vrhu, najdražja okrepitev Oblakovih na prisilnem počitku

Jan Oblak | Jan Oblak je v soboto v 82. minuti  prejel zadetek in z Atleti remiziral. | Foto Reuters

Jan Oblak je v soboto v 82. minuti prejel zadetek in z Atleti remiziral.

Po devetih krogih španskega prvenstva je na vrhu Barcelona, ki je izkoristila prvi poraz madridskega Reala v sezoni. Ta je v soboto izgubil na Majorki. Atletico Jana Oblaka, ki je tretjič zapored remiziral, je peti. Enako število točk (16) imata Real Sociedad in Sevilla. Prvi je v nedeljo ugnal Betis, drugi pa strl Levante. Atleti prihodnje tri tedne ne bodo mogli računati na najdražjo okrepitev v zgodovini Joaa Felixa.

Antonio Mlinar Delamea
Sportal Saj ne more biti res, kakšna neumnost turškega vratarja! #video

Na zadnji sobotni tekmi je Real Madrid, ki ni igral v najmočnejši postavi, na gostovanju na Majorki izgubil z 0:1. Sploh prvič v sezoni la lige je ostal brez točk, ob tem pa tudi brez prvega mesta. Na tem ga je zamenjala Barcelona, ki je s 3:0 ugnala Eibar. Zmagoviti zadetek je dosegel Antoine Griezmann.

Jan Oblak je z Atleticom z 1:1 remiziral z Valencio. Škofjeločana je v 81. minuti z izjemnim zadetkom s prostega strela ugnal Daniel Parejo in postavil končni rezultat. Oblak je v la ligi klonili po 557 minutah.

Zadetek Danija Pareja:

Joao Felix tri tedne ne bo pomagal Atleticu

Joao Felix naj bi se v tekmovalni pogon vrnil čez tri tedne. | Foto: Reuters Joao Felix naj bi se v tekmovalni pogon vrnil čez tri tedne. Foto: Reuters

Portugalski nogometaš Joao Felix, ki je poleti postal najdražja okrepitev v zgodovini madridskega Atletica, tri tedne ne bo mogel pomagati Janu Oblaku in drugim soigralcem. Na sobotni tekmi proti Valencii, ki se je končala z izidom 1:1, je moral zaradi poškodbe gležnja predčasno iz igre, zdravniški pregledi so pokazali, da bo potreboval počitek.

"Takoj po tekmi je odšel v bolnišnico, kjer je rentgen pokazal poškodovane vezi v gležnju. Ni nič hujšega, a bo vseeno moral mirovati. Predvidoma tri tedne, čeprav je mogoče, da se na igrišče vrne tudi kakšen dan prej," so sporočili iz Atletica.

Če res tri tedne ne bo igral, bo moral izpustiti prvenstvene tekme proti Alavesu, Athleticu iz Bilbaa in Sevilli, manjkal pa bo tudi na vsaj eni tekmi od dveh tekem lige prvakov proti Bayerju iz Leverkusna.