31. 8. 2024,
20.55

22 minut

Thermometer Blue 0,28
Girona FC Barcelona Real Madrid Atletico Madrid La Liga špansko prvenstvo tuja nogometna prvenstva tuja nogometna prvenstva

Sobota, 31. 8. 2024, 20.55

22 minut

Špansko prvenstvo, 4. krog

Oblak na "bolniški", strelska rapsodija Barcelone

Barcelona | Barcelona je zabila kar sedemkrat. | Foto Guliverimage

Barcelona je zabila kar sedemkrat.

Barcelona tudi po četrtem krogu španske la lige ostaja stoodstotna. Katalonci so za nove tri točke s kar 7:0 nadigrali Valladolid, Raphinha se je ob visoki zmagi podpisal pod hat-trick in dve asistenci. Atletico Madrid je brez Jana Oblaka, ki je manjkal zaradi prebavnih težav, gostoval v Bilbau pri Athleticu in po zadetku rezervista Angela Corree v 92. minuti slavil z 1:0. Zadnjo tekmo bosta v nedeljo ob 21.30 igrala Real Madrid in Betis. S slednjim bo jeseni v konferenčni ligi igral slovenski prvak Celje.

Real Madrid
Sportal Real Madrid zgolj do točke, Barcelona ostaja stoodstotna

Sobota, 31. avgust:

Barcelona tudi po štirih krogih la lige ostaja edina stoodstotna ekipa v tekmovanju, ob tem pa je imeniten start v sezono uspel tudi novemu trenerju Hansiju Flicku, ki je na štirih tekmah svoje varovance popeljal do štirih zmag. Katalonci so na domači zelenici s kar 7:0 nadigrali Valladolid, ki je klonil drugič v sezoni. Barcelona je že po prvem polčasu vodila s 3:0, strelski pohod je v 20. minuti začel Raphinha, ki je tekmo končal pri hat-tricku in dveh asistencah. V prvem polčasu sta zadela še Robert Lewandowski in Jules Kounde, v drugem pa sta se poleg že omenjenega Raphinhe med strelce vpisala še Dani Olmo (83.), piko na i veliki zmagi pa je v dve minuti dodal še Ferran Torres.

Raphinha je blestel ob visoki zmagi Barcelone. | Foto: Reuters Raphinha je blestel ob visoki zmagi Barcelone. Foto: Reuters

Atletico Madrid je na četrti tekmi sezone prišel do druge zmage. Atleti so na gostovanju v Bilbau pri Athleticu pogrešali Jana Oblaka, ki je manjkal zaradi slabega počutja zaradi prebavnih težav. V vratih ga je tako zamenjal Juan Musso, ki je brezhibno opravil svoje delo, Argentinec Angel Correa, ki je v igro vstopil v 88. minuti, pa je štiri minute kasneje z zadetkom poskrbel za zmago zasedbe Diega Simeoneja z 1:0.

Angel Correa je zadel za zmago Atletica. | Foto: Reuters Angel Correa je zadel za zmago Atletica. Foto: Reuters

Real bo igral zadnjo tekmo četrtega kroga v nedeljo zvečer, ko bo doma pričakal Betis iz Seville. S tem bo jeseni v Uefini konferenčni ligi igral slovenski prvak Celje, zato ga bomo odslej spremljali z nekaj več zanimanja. Za zdaj ima v španski ligi dve točki, po dveh remijih (samo dve odigrani tekmi). Z Girono je Betis igral 1:1, z Alavesom pa 0:0.