Real Madrid Barcelona Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak špansko prvenstvo

Špansko prvenstvo, 36. krog

Real znova pobegnil Barceloni

Real Madrid | Real Madrid je vknjižil novo zmago. | Foto Getty Images

Real Madrid je vknjižil novo zmago.

V 36. krogu španskega nogometnega prvenstva so vodilni Madridčani na zadnji tekmi zmagali na gostovanju v Granadi (1:2) in se drugouvrščeni Barceloni znova odlepili na štiri točke prednosti. Nogometaši Real Sociedada so danes prišli šele do svoje druge zmage po koncu premora zaradi pandemije novega koronavirusa. Z 2:1 so premagali petouvrščeni Villarreal, ki pa je s porazom zapravil prav vse možnosti, da bi zaigral v skupinskem delu lige prvakov.

Jan Oblak in njegovi soigralci iz Atletica so v soboto v Madridu z 1:0 premagali Betis, na lestvici la lige pa imajo enako število točk kot četrta Sevilla, ki je v nedeljo premagala Mallorco.  Atleti so v prvem polčasu spopada z Betisom gostom zabili dva gola, Angel Corea v 22. in Alvaro Morata v 36. minuti, pa je sodnik po ogledu videoposnetka oba razveljavil, prvi je bil dosežen z roko, drugi pa iz prepovedanega položaja. Obveljal je zadetek Diega Coste iz 74. minute, ta je bil dovolj za zmago Oblakovih, ki so si s tem že zagotovili najmanj četrto mesto, ta pa zagotavlja nastop v ligi prvakov tudi v prihodnji sezoni.

Barcelona je zmagala v Valladolidu, a njen ostanek za vrhom lestvice ostaja enak.