22.54

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,09

4

Sevilla FC Villarreal Real Sociedad Atletico Madrid FC Barcelona Real Madrid La Liga špansko prvenstvo

Ponedeljek, 25. 10. 2021, 22.54

ŠPANSKO PRVENSTVO, 10. KROG

Navijači Barcelone žalili in napadli Koemana, Oblakovi po preobratu do točke

4

Atletico Real Sociedad Alexander Isak | Jan Oblak je drugi zadetek prejel v 47. minuti, ko ga je s prostega strela premagal Alexander Isak. | Foto Reuters

Jan Oblak je drugi zadetek prejel v 47. minuti, ko ga je s prostega strela premagal Alexander Isak.

Veliki derbi španskega prvenstva med Barcelono in Realom je pripadel Madridčanom. Beli baletniki so v nedeljo osvojili Camp Nou, premagali Katalonce z 2:1 in izbrancem Ronalda Koemana prizadejali novo zaušnico. Real je prevzel vodstvo na lestvici, a ne za dolgo, saj ga je le nekaj ur pozneje prehitel Real Sociedad. Baski so remizirali pri Oblakovem Atleticu (2:2). Na zadnji tekmi kroga je Celta Vigo s 3:0 odpravil Getafe.

Izjemno "špansko" nedeljo sta s festivalom zadetkom, na katerem se je bolj smejalo gostiteljem, odprla Sevilla in Levante. Andaluzijci so zmagali s 5:3 in se povzpeli na vrh. Le nekaj ur pozneje je Sevillo na prvem mestu zamenjal Real Madrid. Beli baletniki so v el clasicu, prvem po dolgem obdobju, ki je minil tako brez dolgoletnega zvezdnika kraljevega kluba Cristiana Ronalda kot tudi donedavnega "čarovnika" pri Barceloni Lionela Messija, zadali Kataloncem hud udarec.

Veselje Davida Alabe po zadetku v prestolnici Katalonije. | Foto: Reuters Veselje Davida Alabe po zadetku v prestolnici Katalonije. Foto: Reuters

Na Camp Nouu, kjer se je zbralo 86.422 gledalcev, so zmagali z 2:1 in že četrtič zapored premagali največjega zgodovinskega rivala. Tako negativen niz proti Realu se je Barceloni nazadnje pripetil pred 56 leti. Če je Real po zmagi zavzel vodilni položaj in spravil navijače v dobro voljo, pa so izbranci Ronalda Koemana prejeli nov dokaz, da se bodo lahko v tej sezoni le težko enakovredneje kosali z elito.

Real je dobil zadnje štiri derbije proti Barceloni:

V prvem polčasu je mrežo Marc-Andreja ter Stegna zatresel David Alaba. Avstrijski zvezdnik, ki se je v Madrid preselil iz Münchna, je tako dosegel svoj strelski prvenec na največjem španskem nogometnem derbiju. Prednost gostov je v sodnikovem podaljšku povišal Lucas Vazquez, gostitelji pa so le nekaj sekund pred koncem sedemminutnega sodnikovega podaljška prek Sergia Agüera znižali na končnih 1:2.

Katalonci so sredi prvega polčasa objokovali zapravljeno priložnost Sergina Desta za vodstvo z 1:0, ko je z neposredne bližine zgrešil skoraj prazna vrata. | Foto: Reuters Katalonci so sredi prvega polčasa objokovali zapravljeno priložnost Sergina Desta za vodstvo z 1:0, ko je z neposredne bližine zgrešil skoraj prazna vrata. Foto: Reuters

Za najboljšega igralca tekme je bil proglašen slovenski severni sosed Alaba. Njegov trener Carlo Ancelotti je dočakal prvo zmago v karieri na kultnem stadionu Barcelone, strateg gostiteljev Koeman, sicer pred desetletji legendarni branilec katalonskega velikana, pa se je po tekmi naposlušal žaljivk in kritik na svoj račun. Ko je z avtomobilom zapuščal prizorišče, so ga obkrožili nezadovoljni navijači in mu imeli marsikaj za pripomniti.

V nedeljo zvečer je moral madridski Real predati prvo mesto Realu Sociedadu. Klub iz San Sebastiana je na gostovanju pri Atleticu osvojil točko (2:2) in prevzel vodstvo na lestvici.

Luis Suarez je popeljal Atletico do preobrata z 0:2 do 2:2. | Foto: Reuters Luis Suarez je popeljal Atletico do preobrata z 0:2 do 2:2. Foto: Reuters

Gostom je kazalo imenitno, saj so na začetku drugega polčasa vodili že z 2:0, a je nato Urugvajec Luis Suarez z dvema zadetkoma, drugega je dosegel z bele točke, poskrbel za izenačenje. Jan Oblak je branil vso tekmo.