30. 10. 2017,
23.12

6 let, 5 mesecev

Thermometer Blue 1,20

špansko prvenstvo Barcelona Real Madrid Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak Lionel Messi Lionel Messi Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo

Ponedeljek, 30. 10. 2017, 23.12

Špansko prvenstvo, 10. krog

Katalonski palček šokiral Real, Barceloni se vse bolj smeji

Girona | Foto Reuters

V 10. krogu španskega prvenstva smo bili priča veliki senzaciji. Aktualni prvak Real je klonil proti novinki v ligi Gironu (1:2). Vodilna Barcelona ima zdaj pred kluboma iz Madrida že osem točk prednosti, pred vročo Valencio, ki je v La Ligi zmagala še šestič zapored, pa štiri.

Beli balet je v Katalonijo odpotoval brez poškdovanega Garetha Bala, a vseeno se kaj drugega kot zmage španskega prvaka ni pričakovalo. Madričane je v vodstvo v prvem polčasu popeljal Isco, v drugem pa sta za popolni preobrat katalonskega palčka v razmaku štirih minut poskrbela Portu in Christian Stuani. Real je zdaj v velikih težavah, za Barcelono ima že osem točk zaostanka.

Brazilec brez izgovorov

''Vsi smo v skrbeh. Zavedamo se, da smo daleč od naših rivalov, a ne smemo se zmesti in ohraniti mirno glavo. Zadeli so dvakrat, mi pa na drugi strani nismo storili dovolj za zmago. Girona je zmagala, ker je bila boljša od nas,'' se je po šoku s pepelom posul vezist Reala Casemiro.

Spodrsnilo tudi Atleticu, Barcelona suverena

Atletico je le remiziral z Villarrealom. Jan Oblak in druščina je do vodstva prišla v drugem polčasu, ko je v polno zadel Argentinec Angel Correa, domače slavje pa je deset minut pred koncem tekme preprečil kolumbijski napadalec v vrstah rumene podmornice Carlos Bacca.

Vodilna Barcelona je novo zmago vknjižila v Bilbau in prav tako vroči Valencii spet pobegnila za štiri točke, pred Oblakovo ekipo pa beži tako kot pred Realom za skoraj neulovljivih osem točk. Za Katalonce je prvi zadetek dosegel Lionel Messi, za končnih 2:0 pa je poskrbel Paulinho.