23.53

1 leto, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,13

3

David Alaba Robert Lewandowski Sevilla Atletico Madrid Real Madrid Barcelona Jan Oblak Jan Oblak La Liga špansko prvenstvo

Ponedeljek, 15. 8. 2022, 23.53

Špansko prvenstvo, 1. krog

Zanesljiva zmaga Atletica: Morata dvakrat zadel, Oblak nepremagan

3

Alvaro Morata Atletico Madrid | Alvaro Morata je k uvodni zmagi Atletica pri Getafeju (3:0) prispeval dva gola, Jan Oblak je ohranil mrežo nedotaknjeno. | Foto Reuters

Začela se je nova sezona španskega prvenstva. Slovenski vratar Jan Oblak jo je z madridskim Atleticom odprl z zmago s 3:0 pri Getafeju, Alvaro Morata se je podpisal pod dva gola. Škofjeločan je na 268. tekmi la lige še 136. ohranil mrežo nedotaknjeno. Branilec naslova Real Madrid je v nedeljo zvečer z 2:1 na gostovanju ugnal Almerio, Barcelona, ki je imela težave z registracijo novih igralcev, med katerimi izstopa Robert Lewandowski, pa je v uvodnem krogu v soboto gostila Rayo Vallecano in zgolj remizirala (0:0).

Barcelona Rayo Vallecano Xavi
Sportal Po remiju Barcelone: Razočarani smo, a prosimo za potrpljenje

Prvak Real Madrid je po preobratu v drugem polčasu odprl z zmago na gostovanju pri Almerii z 2:1. Gostitelji, ki so letos novinci v elitni druščini španskega prvenstva, so sicer povedli že v šesti minuti, ko je zadel Largie Ramazani.

Real je zmagal po preobratu. | Foto: Reuters Real je zmagal po preobratu. Foto: Reuters Almeria je vodstvo proti branilcem naslova tudi po zaslugi odlične predstave domačega vratarja Fernanda Martineza Rubia držala do 61. minute, ko je za bele zadel Lucas Vazquez.

Varovancem Carla Ancelottija je zmago prinesel Avstrijec David Alaba, ki je v igro vstopil v 75. minuti ter iz prostega strela ob prvem stiku z žogo zadel za uvodne tri točke.

Barcelona, za katero je v la ligi debitiral Robert Lewandowski, je novo sezono odprla z remijem proti Rayo Vallecanu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Barcelona, za katero je v la ligi debitiral Robert Lewandowski, je novo sezono odprla z remijem proti Rayo Vallecanu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

V večerni sobotni tekmi je Barcelona, ki je šele tik pred začetkom la lige dobila dovoljenje za registracijo vseh okrepitev v poletnem roku, pričakala Rayo Vallecano in zgolj remizirala. Ne premoč ne novi zvezdnik Robert Lewandowski v prvi postavi jim nista pomagala do regularnega prvega zadetka in prve zmage v španskem prvenstvu v novi sezoni. Katalonci so sicer dvakrat zadeli, a sta bila tako Lewandowski kot Franck Kessie v prepovedanem položaju. Srečanje, ob koncu katerega si je rdeči karton prislužil Sergio Busquets, se je končalo z 0:0.

Z delitvijo točk so se v soboto razšli tudi člani Celta Vigo in Espanyola, medtem ko je Villarreal, za katerega je dva gola dosegel Alex Baena, s 3:0 premagal Real Valladolid.

Nedelja, 14. avgust:
Cadiz : Real Sociedad            0:1 (0:1)
Kubo 24.

Valencia : Girona                         1:0 (1:0)

Morata 15., 59., Griezmann 75.
Jan Oblak (Atletico Madrid) je branil vso tekmo, tekmec v okvir njegovih vrat ni poslal niti enega udarca.

Betis : Elche 3:0 (2:0)
Iglesiad 28., Juanmi 39., 60.; R.K.: Nwankwo 16./Elche