Rajko Rotman Erik Janža Andraž Šporar Dejan Petrović Jasmin Kurtić Josip Iličić Simon Rožman Jan Oblak Jan Oblak slovenski nogometaši na delu v tujini

Torek, 7. 7. 2020, 6.00

Slovenski nogometni legionarji

Andraž Šporar prekinil zmagoviti niz

2

Andraž Šporar | Andraž Šporar je po štirih zaporednih zmagah remiziral s tekmecem. | Foto Reuters

Andraž Šporar je po štirih zaporednih zmagah remiziral s tekmecem.

Slovenski nogometni reprezentant Andraž Šporar je v ponedeljek s Sportingom remiziral pri Moreirenseju (0:0). Gledalci niso videli zadetkov, zeleno-beli iz Lizbone pa so prekinili niz štirih zaporednih zmag. Ljubljančan je odigral vso tekmo in še tretji dvoboj zapored ostal s prazno strelsko statistiko. Sporting ostaja na Portugalskem na tretjem mestu.

Lionel Messi
Sportal Številka 700, za katero se skriva veliko sreče in trpljenja

Slovenski nogometaši/trenerji na delu v tujini:

Jon Gorenc-Stanković (Huddersfield Town) Anglija, 2. liga Huddersfield : Preston North End 0:0 (sobota) V igro je vstopil v 85. minuti. Po koncu sezone se bo preselil v Gradec, kjer bo nosil dres Surma.
Jan Mlakar (Wigan) Anglija, 2. liga Brentford : Wigan 3:0 (sobota) V igro je vstopil v 73. minuti. To je bil njegov krstni nastop za Wigan v drugi angleški ligi.

Aljaž Casar (Rheindorf Altach)

Avstrija, 1. liga, liga za obstanek St. Pölten : Altach 2:0 (sobota) Ni kandidiral za tekmo.
Zlatko Dedić (Swarovski Tirol) Avstrija, 1. liga, liga za obstanek Swarovski Tirol : Admira Mölding 0:0 (sobota) Odigral je vso tekmo in v 66. minuti prejel rumeni karton.
Dejan Petrović (Rapid Dunaj) Avstrija, 1. liga, liga za prvaka Wolfsberger : Rapid Dunaj 3:1 (nedelja) Odigral je vso tekmo.
Rajko Rep (Hartberg) Avstrija, 1. liga, liga za prvaka Sturm Gradec :  Hartberg 1:4 (nedelja) Odigral je 77 minut.
Patrik Eler (Austria Lustenau) Avstrija, 2. liga Liefering : Austria Lustenau 4:2 (petek) Ni kandidiral za tekmo.
Alem Pašić (Vorwärts Steyr) Avstrija, 2. liga Vorwärts Steyr : Ried 0:1 (petek) Odigral je vso tekmo.
Žan Pelko (Austria Celovec) Avstrija, 2. liga Austria Celovec : Juniors OO 3:0 (sobota) Branil je vso tekmo.
Benjamin Šeško (Liefering) Avstrija, 2. liga Liefering : Austria Lustenau 4:2 (petek) Ni kandidiral za tekmo.
Miha Goropevšek (Dinamo Minsk) Belorusija, 1. liga Ruh Brest : Dinamo Minsk 1:0 (nedelja) Ni kandidiral za tekmo.
Žiga Laci (AEK Atene) Grčija, 1. liga, liga za prvaka Aris Solun : AEK Atene 1:4 (nedelja) Ni igral, ostal je na klopi.
Matic Kotnik (Panionios) Grčija, 1. liga, liga za obstanek

AE Larissa : Panionios 0:0 (ponedeljek)

Branil je vso tekmo.
Marko Nunić (AE Larissa) Grčija, 1. liga, liga za obstanek AE Larissa : Panionios 0:0 (ponedeljek) Ni kandidiral za tekmo.
Žiga Frelih (Inter Zaprešić) Hrvaška, 1. liga Lokomotiva Zagreb : Inter 3:1 (sobota) Ni kandidiral za tekmo.
Matija Rom (Inter Zaprešić) Hrvaška, 1. liga Lokomotiva Zagreb : Inter 3:1 (sobota) Odigral je prvi polčas.
Petar Stojanović (Dinamo Zagreb) Hrvaška, 1 liga Rijeka : Dinamo Zagreb 2:0 (nedelja) Zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za srečanje. Tako še vedno ni debitiral pod vodstvom novega trenerja Dinama Igorja Jovičevića.
Simon Rožman (Rijeka - trener) Hrvaška, 1. liga Rijeka : Dinamo Zagreb 2:0 (nedelja)

Slovenski trener je prekinil črni niz Rijeke. Rečani so pred derbijem z Dinamom na zadnjih petih tekmah osvojili le dve točki, nanizali tri zaporedne poraze in na lestvici padli na peto mesto. Čeprav se je znašel v hudi rezultatski krizi, status Simona Rožmana ni bil niti za trenutek ogrožen. Predsednik Damir Mišković mu je izkazal javno podporo in dodal, da bi se lahko sezona vseeno končala uspešno, z osvojenim pokalom in zagotovljenim nastopom v Evropi. Po nedeljski zmagi nad Dinamom, ki si je že zagotovil naslov prvaka, je bilo razpoloženje na Rujevici bolj veselo.

Rijeka je zmagala z 2:0, na lestvici prehitela splitski Hajduk in poskočila na četrto mesto. Tri kroge pred koncem prvenstva za drugouvrščeno zagrebško Lokomotivo, s katero se bo 1. avgusta udarila v finalu pokala v Šibeniku, zaostaja pet točk. Hrvaški podprvak bo nastopil v kvalifikacijah za ligo prvakov, Rijeka pa še verjame, da lahko osreči navijače. "Zelo sem zadovoljen s tistim, kar smo pokazali na igrišču, še bolj je lepo, ko te nagradi še rezultat. Ko je zadovoljno še občinstvo, smo lahko vsi zadovoljni," je po dragoceni zmagi dejal Rožman.

Sandro Bloudek (Slaven Belupo - pomočnik trenerja) Hrvaška, 1. liga Varaždin : Slaven Belupo 1:0 (sobota)
Valter Birsa (Cagliari) Italija, 1. liga Cagliari : Atalanta 0:1 (nedelja) V igro je vstopil v 67. minuti.
Samir Handanović (Inter) Italija, 1. liga Inter : Bologna 1:2 (nedelja) Branil je vso tekmo.
Josip Iličić (Atalanta) Italija, 1. liga Cagliari : Atalanta 0:1 (nedelja) V igro je vstopil v 60. minuti, Atalanta pa je dosegla že osmo zaporedno zmago, s katero se je še učvrstila na četrtem mestu, za Interjem pa po novem zaostaja le še točko. Iličić je najlepšo priložnost za zadetek zapravil v 86. minuti, ko je vratar ubranil njegov strel.
Jasmin Kurtić (Parma) Italija, 1. liga Parma : Fiorentina 1:2 (nedelja) Odigral je vso tekmo in v 89. minuti prejel rumeni karton.
Žan Majer (Lecce) Italija, 1. liga Sassuolo : Lecce 4:2 (sobota) Zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za tekmo.
Rok Vodišek (Genoa) Italija, 1. liga Udinese : Genoa 2:2 (nedelja)  Ni kandidiral za tekmo.
Jure Balkovec (Empoli) Italija, 2. liga Venezia : Empoli 0:2 (petek) Ni igral, ostal je na klopi.
Matija Boben (Livorno) Italija, 2. liga Trapani : Livorno 2:1 (petek) Odigral je vso tekmo.
Žan Celar (Cremonese) Italija, 2. liga Cremonese : Pescara 1:0 (petek) Odigral je 71 minut.
Boštjan Cesar (Chievo) Italija, 2. liga Virtus Entella : Chievo 1:1 (petek) Ni kandidiral za tekmo.
Luka Krajnc (Frosinone) Italija, 2. liga Frosinone : Spezia 2:1 (petek) Ni igral, ostal je na klopi.
Daniel Pavlev (Chievo) Italija, 2. liga Virtus Entella : Chievo 1:1 (petek) Ni igral, ostal je na klopi.
Leo Štulac (Empoli) Italija, 2. liga Venezia : Empoli 0:2 (petek) Ni igral, ostal je na klopi.
Dejan Vokić (Benevento) Italija, 2. liga Crotone : Benevento 3:0 (petek) Ni kandidiral za tekmo.
Žiga Lipušček (RFS Rigas) Latvija, 1. liga RFS : Jelgava 1:0 (sobota) Odigral je vso tekmo.
Klemen Bolha (Žalgiris Vilna) Litva, 1. liga Žalgiris Vilna : Banga Gargzdai 0:0 (petek) Ni igral, ostal je na klopi.
Dominic Maroh (Krefelder Uerdingen) Nemčija, 3. liga Uerdingen : Viktoria Köln 1:1 (sobota) Odigral je 65 minut.
Nik Omladič (Hansa Rostock) Nemčija, 3. liga Chemnitzer :  Hansa Rostock 4:2 (sobota) Ni kandidiral za tekmo.
Filip Valenčič (Stabaek) Norveška, 1. liga Stabaek : Rosenborg 0:3 (nedelja) V igro je vstopil v 70. minuti.
Damjan Bohar (Zaglebie Lubin) Poljska, 1. liga, liga za prvaka Rakow Czestochow : Zaglebie Lubin 1:2 (sobota) Odigral je vso tekmo in se v 43. minuti vpisal med strelce. Izkoristil je nepozornost domače obrambe, ko je sam s polovice igrišča stekel proti vratom in zanesljivo premagal vratarja. To je bil že njegov 15. zadetek v tej sezoni. Tako učinkovit ni bil še nikoli v članski karieri.
Erik Janža (Gornik Zabrze) Poljska, 1. liga, liga za obstanek. Wisla Plock :  Gornik Zabrze 1:0 (ponedeljek) Odigral je vso tekmo in v 90. minuti prejel rumeni karton.
Uroš Korun (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga, liga za prvaka Piast Gliwice : Slask Vroclav 1:0 (nedelja)  Odigral je vso tekmo.
Egzon Kryeziu (Lechia Gdansk) Poljska, 1. liga, liga za prvaka Lechia Gdansk : Cracovia Krakov 0:3 (sobota) Ni igral, ostal je na klopi.
Matej Pučko (Korona Kielce) Poljska, 1. liga, liga za obstanek Korona Kielce : Arka Gdynia 1:1 (petek) Ni kandidiral za tekmo.
Rok Sirk (Zaglebie Lubin) Poljska, 1. liga, liga za obstanek Rakow Czestochow : Zaglebie Lubin 1:2 (sobota) Odigral je 76 minut, nato pa zapustil igrišče.
David Tijanić (Rakow Czestochowa) Poljska, 1. liga, liga za obstanek Rakow Czestochow : Zaglebie Lubin 1:2 (sobota) Odigral je vso tekmo in v 69. minuti prispeval podajo za častni zadetek Rakowa.
Tadej Vidmajer (LKS Lodz) Poljska, 1. liga, liga za obstanek LKS Lodz : Wisla Krakov 1:2 (petek) Ni igral, ostal je na klopi.
Saša Aleksander Živec (Zaglebie Lubin) Poljska, 1. liga, liga za obstanek Rakow Czestochow : Zaglebie Lubin 1:2 (sobota) Ni igral, ostal je na klopi.
Matic Žitko (Chojniczanka Chojnice) Poljska, 2. liga Chojniczanka : Sandecja Nowy Sacz 2:1 (petek) Ni kandidiral za tekmo.
Andraž Šporar (Sporting Lizbona) Portugalska, 1. liga Moreirense : Sporting Lizbona 0:0 (ponedeljek)

Odigral je vso tekmo in še tretjič zapored končal dvoboj brez doseženega zadetka. Sporting je prekinil niz štirih zaporednih zmag. Pod vodstvom trenerja Rubena Amorima je na sedmih tekmah osvojil 17 točk in se utrdil na tretjem mestu.

Andraž Struna (Voluntari) Romunija, 1. liga, liga za obstanek Voluntari : Viitorul Constanta 0:0 (ponedeljek) V igro je vstopil v 83. minuti.
Milan Kocić (Voluntari) Romunija, 1. liga, liga za obstanek Voluntari : Viitorul Constanta 0:0 (ponedeljek) Odigral je vso tekmo.
Jaka Bijol (CSKA Moskva) Rusija, 1. liga Akhmat Grozni : CSKA Moskva 0:4 (sobota) V igro je vstopil v 74. minuti, ko je CSKA vodil s 3:0.
Lovro Bizjak (Ufa) Rusija, 1. liga Ufa : Ural 1:1 (nedelja) Odigral je 63 minut.
Bojan Jokić (Ufa) Rusija, 1. liga Ufa : Ural 1:1 (nedelja) Odigral je vso tekmo in v 65. minuti prejel rumeni karton.
Miha Mevlja (Soči) Rusija, 1. liga Lokomotiv Moskva : Soči 0:0 (sobota) Odigral je prvi polčas.
Denis Popović (Krila Sovjetov Samara) Rusija, 1. liga Krila Sovjetov : Rostov 0:0 (sobota) V igro je vstopil v 68. minuti.
Žiga Škoflek (Orenburg) Rusija, 1. liga Rubin Kazan : Orenburg 1:0 (nedelja) Odigral je 81 minut.
Andres Vombergar (Ufa) Rusija, 1. liga Ufa : Ural 1:1 (nedelja) Ni kandidiral za tekmo.
Kenan Bajrić (Slovan Bratislava) Slovaška, 1. liga, liga za prvaka Slovan : Zemplin Michalovce 4:0 (sobota)

Ni igral, ostal je na klopi.

Alen Ožbolt (Slovan Bratislava) Slovaška, 1. liga, liga za prvaka Slovan : Zemplin Michalovce 4:0 (sobota)

Odigral je 55 minut.

Žan Medved (Slovan Bratislava) Slovaška, 1. liga, liga za prvaka Slovan : Zemplin Michalovce 4:0 (sobota)

V igro je vstopil v 71. minuti.

Maj Rorič (Sered) Slovaška, 1. liga, liga za obstanek Trenčin : Sered 3:2 (sobota)  Odigral je 62 minut.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Španija, 1. liga Atletico Madrid : Mallorca 3:0 (petek)

Branil je vso tekmo, na kateri ni imel veliko dela. Zbral je eno obrambo in 15. v tej sezoni ostal nepremagan v španskem prvenstvu. S tem je vrgel rokavico čuvaju mreže Reala Thibautu Courtoisu, ki vodi v seštevku za dobitnika priznanje zamora. Belgijec v tej sezoni prejema le 0,60 zadetka na tekmo, Oblak pa 0,74. Možnosti Škofjeločana, da bi še petič zapored prejel priznanje zamora, kar bi bil absolutni rekord la lige, so vedno manjše. Courtois je v tej sezoni ostal nepremagan na kar 16 tekmah, na 30 tekmah pa je prejel le 18 zadetkov. Oblak je bil na 34 tekmah premagan 25-krat.

Škofjeločan je dosegel izjemen mejnik. V španskem prvenstvu je branil na 187 tekmah in ostal nepremagan že 103-krat. S tem se je na seznamu aktivnih vratarjev, ki se lahko pohvalijo s takšnim podvigom, izenačil z Diegom Lopezom, ki pa je v la ligi branil že na 348 tekmah.

Domen Črnigoj (Lugano) Švica, 1. liga Young Boys : Lugano 3:0 (nedelja) Ni kandidira za tekmo.
Kenan Fatkić (Thun) Švica, 1. liga Luzern : Thun 3:0 (nedelja) Ni igral, ostal je na klopi.
Blaž Kramer (Zürich) Švica, 1. liga Zürich : Servette 2:0 (sobota) Odigral je vso tekmo.
Nejc Mevlja (Schaffhausen) Švica, 2. liga Chiasso :  Schaffhausen 1:1 (sobota) Ni kandidiral za tekmo.
Nejc Skubic (Konyaspor) Turčija, 1. liga Konyaspor : Rizespor 1:0 (nedelja) Odigral je vso tekmo.
Amedej Vetrih (Rizespor) Turčija, 1. liga Konyaspor : Rizespor 1:0 (nedelja) Odigral je 84 minut.
Miha Zajc (Fenerbahče Istanbul) Turčija, 1. liga Fenerbahče : Göztepe 2:1 (sobota) V igro je vstopil v 61. minuti.
Gaber Dobrovoljc (Fatih Karagümrük) Turčija, 2. liga Fatih Karagümrük : Boluspor 3:1 (ponedeljek) Ni kandidiral za tekmo.
Rok Kidrič (Boluspor) Turčija, 2. liga Fatih Karagümrük : Boluspor 3:1 (ponedeljek) Ni igral, ostal je na klopi.
Rajko Rotman (Akhisar Belediyespor) Turčija, 2. liga Akhisar Belediyespor : Balikesirspor 3:1 (ponedeljek) Odigral je vso tekmo.
Benjamin Verbič (Dinamo Kijev) Ukrajina, 1. liga, liga za prvaka Dinamo Kijev : Šahtar Doneck 2:3 (sobota)

Odigral je vso tekmo, v 51. minuti zadel v polno in znižal rezultat na 1:2. Dinamo Kijev si je z domačim porazom proti ukrajinskemu prvaku, za katerim zaostaja že 20 točk, pokvaril načrte za osvojitev drugega mesta, ki še vodi v kvalifikacije za ligo prvakov. Dinamo je še drugi, a ima pred Zorjo, ki je odigrala tekmo manj, le dve točki prednosti. Verbič je v tej sezoni v ukrajinskem prvenstvu dosegel devet točk.