Jan Oblak Jan Oblak Josip Iličić Luka Elsner Simon Rožman slovenski nogometaši na delu v tujini Benjamin Verbič Andraž Šporar Vid Belec Haris Vučkić Amedej Vetrih Jasmin Kurtić Robert Berić Jure Balkovec Miha Blažič Miha Mevlja Bojan Jokić Rene Krhin Miha Zajc Uroš Korun Petar Stojanović Adam Gnezda Čerin Žan Majer Rajko Rep Tim Matavž

Ponedeljek, 11. 11. 2019, 21.25

Slovenski nogometaši na delu v tujini

Vučkić v polno, Elsner prekinil niz neporaženosti #video

3

Simon Rožman | Simon Rožman si je pred domačimi navijači z Rijeko privoščil katastrofalen poraz. | Foto Grega Valančič/Sportida

Simon Rožman si je pred domačimi navijači z Rijeko privoščil katastrofalen poraz.

Kaj se je s slovenskimi nogometnimi reprezentanti na delu v tujini dogajalo konec prejšnjega tedna, pred zborom za zadnjo letošnjo reprezentančno akcijo, ki se je začela v ponedeljek v Kopru? V Rusiji se je po slabih dveh mesecih odsotnosti na igrišče vrnil kapetan Bojan Jokić. V akciji je bilo še nekaj reprezentantov. Na Nizozemskem se je z novim golom izkazal povratnik v reprezentanco, nekdanji čudežni deček slovenskega nogometa Haris Vučkić. Od slovenskih trenerjev v tujini sta bila na delu tako Luka Elsner, ki je izgubil v Franciji, kot Simon Rožman, ki je doživel pravati polom na Hrvaškem.

Slovenska trenerja na delu v tujini:

Luka Elsner (Amiens) Francija, 1. liga Rennes : Amiens 3:1 (nedelja)

Z Amiensom je gostoval pri Rennesu in izgubil z 1:3. To je bil prvi poraz Amiensa po šestih tekmah brez poraza v vseh tekmovanjih. Nazadnje je izgubil konec septembra.

Simon Rožman (Rijeka) Hrvaška, 1. liga Rijeka : Dinamo Zagreb 0:5 (nedelja)

Po tem, ko je v prejšnjem krogu izgubila proti Osijeku, je Rijeka pod vodstvom mladega slovenskega trenerja v prvenstvu izgubila še tretjič v nizu, doživela pa pravcati polom, saj je v derbiju hrvaškega prvenstva proti vodilnemu Dinamu, ki brani naslov, izgubila kar z 0:5, posebej katastrofalen pa je bil za Rečane začetek tekme, saj so že po 26 minutah zaostajali že z 0:4, njihov zaostanek pa bi bil lahko še višji, saj so gostje še dvakrat zatresli okvir vrat. Nekdanji trener Domžal in Celja tako ostaja brez domače zmage na klopi Rijeke. Ta je padla na peto mesto prvenstvene lestvice, za vodilnim Dinamom pa ima trenutno 12 točk zaostanka.

Slovenski reprezentanti na delu v tujini:

Vratarja:

Vid Belec (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga

Apollon Limasol : Apoel Nikozija 1:1 (nedelja)

Branil je vso tekmo.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Španija, 1. liga Atletico Madrid : Espanyol 3:1 (nedelja)

Branil je vso tekmo in iz edinega strela, ki je šel v okvir njegovih vrat, prejel zadetek. Kljub temu je z vsega osmimi prejetimi goli v tej prvenstveni sezoni vratar z najmanj prejetimi zadetki v prvi španski ligi.

Branilci:

Jure Balkovec (Empoli) Italija, 2. liga

Empoli : Pescara 1:2  (sobota)

Odigral je vso tekmo.
Miha Blažič (Ferencvaroš) Madžarska, 1. liga Debrecen : Ferencvaroš 1:6  (nedelja) Igral je vso tekmo. Ferencvaroš se je z visoko zmago točkovno izenačil z vodilnim Fehervarom, a je odigral tekmo manj.

Bojan Jokić (Ufa)

Rusija, 1. liga

Orenburg : Ufa 0:0 (nedelja)

Odigral je vso tekmo in zaigral nekoliko višje kot ponavadi, saj ga je trener v postavitvi 3-4-3 postavil na levo stran zvezne vrste. To je bil njegov sedmi nastop v ruskem prvenstvu v tej sezoni, a šele prvi po 16. septembru, ko se je poškodoval na gostovanju pri moskovskem Dinamu. Tako je nastopil prvič po skoraj dveh mesecih in dokazal, da je za razliko od prejšnjega meseca nared za reprezentančno akcijo. Če mu bo selektor Kek ponudil priložnost, bo na domači tekmi proti Latviji dočakal veliki jubilej, saj bi zaigral stotič v državnem dresu in postal šele drugi Slovenec z omenjenim dosežkom. Slovenski rekorder je s 101 nastopom njegov prijatelj in poslovni partner Boštjan Cesar.

Uroš Korun (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga Piast Gliwice : Jagiellonia Bialystok 3:1 (petek) Odigral je vso tekmo in v 66. minuti prejel rumeni karton. Piast je na lestvici na drugem mestu.

Miha Mevlja (Soči)

Soči : CSKA Moskva 2:3 (nedelja)

Soči ostaja na zadnjem mestu, potem ko si je privoščil nov poraz. Zanj je bil na žalost zaslužen tudi izkušeni slovenski branilec, ki je igral vso tekmo in v 16. minuti z avtogolom (video si lahko ogledate spodaj) nesrečno poskrbel za izničenje vodstva svoje ekipe, ko je poskrbel za izenačenje na 1:1.
Petar Stojanović (Dinamo Zagreb) Hrvaška, 1. liga Rijeka : Dinamo Zagreb 0:5 (nedelja) Pri zmagi s 5:0 na derbiju hrvaškega prvenstva se je v 20. minuti izkazal z golom za vodstvo gostov s 3:0 (posnetek zadetka si lahko ogledate spodaj), kar je bil njegov drugi zadetek v majici Zagrebčanov v 137. nastopu v modrem dresu, prispeval pa je tudi asistenco za zadnji gol na tekmi. Igral je od prve do zadnje minute.
Aljaž Struna (Houston Dynamo) Liga MLS (ZDA/Kanada) Konec sezone. Houston je sezono končal na 10. mestu zahodne konference v ligi MLS in ostal brez končnice.

Vezisti:

Jaka Bijol (CSKA Moskva) Rusija, 1. liga

Ni ga bilo niti na klopi gostov, saj je na zadnji tekmi v St. Peterburgu prejel rdeči karton.

Adam Gnezda Čerin (Nürnberg) Nemčija, 2. liga Nürnberg : Arminia Bielefeld 1:5 (nedelja)

Ni igral, ostal je na klopi.

Domen Črnigoj (Lugano) Švica, 1. liga

Lugano : Basel 0:3 (nedelja)

Zaradi zdravstvenih težav se že dalj časa nahaja na seznamu poškodovanih, niti na klopi Lugana pa ga ni bilo niti tokrat.
Josip Iličić (Atalanta) Italija, 1. liga Sampdoria : Atalanta 0:0 (nedelja)

Zaradi rdečega kartona, ki si ga je prislužil na dvoboju s Cagliarijem, je gostovanje v Genovi izpustil.

Rene Krhin (Nantes) Francija, 1. liga

Nantes : St. Etienne 2:3 (nedelja)

Jasmin Kurtić (Spal) Italija, 1. liga

Udinese : Spal 0:0 (nedelja)

Odigral je vso tekmo in s soigralci še petič v nizu ostal brez zmage.

Žan Majer (Lecce) Italija, 1. liga Lazio : Lecce 4:2 (nedelja) Igral je do 70. minute. Ko je odšel z igrišča, je njegova ekipa zaostajala z 1:2.
Rajko Rep (Hartberg) Avstrija, 1. liga Sturm Gradec : Hartberg 3:1 (sobota) Novinec na reprezentančnem seznamu je odigral vso tekmo.
Benjamin Verbič (Dinamo Kijev) Ukrajina, 1. liga Šahtar Doneck : Dinamo Kijev 1:0 (nedelja)

Odigral je vso tekmo, a ni mogel preprečiti poraza Dinama na derbiju, po katerem si je Šahtar na vrhu lestvice nabral že 13 točk prednosti pred največjim tekmecem iz Kijeva.

Amedej Vetrih (Rizespor)

Turčija, 1. liga

Rizespor : Antalyaspor 1:0 (sobota)

Odigral je vso tekmo in pomagal pri pomembni zmagi v boju za obstanek. V 72. minuti je prejel rumen karton.

Miha Zajc (Fenerbahče)

Fenerbahče : Kasimpasa 3:2 (petek)

Ni igral, ostal je na klopi. Fenerbahče je na lestvici s tekmo več od večine tekmecev poskočil na prvo mesto. Zajc je v tej sezoni v prvenstvu odigral le 82 minut.

Napadalci:

Robert Berić (St. Etienne) Francija, 1. liga

Roman Bezjak (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga Apollon Limasol : Apoel Nikozija 1:1 (nedelja)

Čeprav ga zaradi zdravstvenih težav, ki jih je imel v zadnjem času, ni na zadnjem selektorjevem seznamu, je tokrat igral. Na igrišče je prišel v 81. minuti, ko je Apoel še vodil z 1:0.

Tim Matavž (Vitesse) Nizozemska, 1. liga

Vitesse : Groningen 1:2 (petek)

V igro je vstopil v 46. minuti, ko je bil rezultat 0:2. Vitesse je ostal praznih rok proti klubu, kjer je Matavž leta 2007 začel zelo uspešno nizozemsko avanturo.
Andraž Šporar (Slovan Bratislava) Slovaška, 1. liga Zlate Moravce : Slovan Bratislava 0:1 (nedelja)

Odigral je vso tekmo, a tokrat ni izboljšal svojega odličnega strelskega izkupička. Še vedno je najboljši strelec prvenstva z devetimi goli.

Haris Vučkić (Twente)

Nizozemska, 1. liga Twente : PEC Zwolle 2:1 (nedelja) Povratnik v člansko izbrano vrsto se v reprezentanco vrača z lepo popotnico. Z novim, sedmim prvenstvenim golom sezone, s katerim je Twenteju pomagal do nove zmage. Z mojstrovino (video si oglejte spodaj) v 16. minuti je poskrbel za vodstvo svoje ekipe z 1:0. Igral je vso tekmo.

*Na seznamu so nogometaši z zadnjega seznama selektorja Matjaža Keka za tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 proti Latviji in Poljski. Upoštevana sta tudi Domen Črnigoj in Roman Bezjak, ki sta tokrat odpadla s seznama zaradi zdravstvenih težav.

Preostali slovenski nogometaši na delu v tujini:

Jan Mlakar (Queens Park Rangers)

Anglija, 2. liga

QPR : Middlesbrough 2:2  (sobota)

Ni igral. Ostal je na klopi.

Jon Gorenc-Stanković (Huddersfield Town)

Preston North End : Huddersfield Town 3:1  (sobota)

Avstrija, 1. liga

Altach : Rapid Dunaj 0:3 (sobota) Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

Zlatko Dedić (Swarowski Tirol)

Avstrija, 1. liga St. Pölten : Swarowski Tirol 5:1 (sobota) Odigral je vso tekmo.

Patrik Eler (Austria Lustenau)

Avstrija, 2. liga

Amstetten : Austria Lustenau 2:0 (petek)

Ni kandidiral za tekmo.

Luka Kirić (GAK Gradec)

Lafnitz : GAK Gradec 1:1  (nedelja)

Denis Kramar (Lafnitz)

Lafnitz : GAK Gradec 1:1 (nedelja)

Alem Pašić (Vorwärts Steyr)

Liefering : Vorwärts Steyr 1:3 (sobota) Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Žan Pelko (Austria Celovec)

Wacker Innsbruck : Austria Celovec 2:4 (petek) Branil je vso tekmo.
Benjamin Šeško (Liefering)

Nicolas Rajsel (Oostende)

Belgija, 1. liga

Oostende : Royal Excel Mouscrom 2:2 (sobota)

Anel Hajrić (Lokeren) Belgija, 2. liga Roeselare : Lokeren 2:1 (petek) Ni kandidiral za tekmo.
Mitja Križan (Lommel) Belgija, 2. liga Lommel : Beerschot 1:0 (petek) V igro je vstopil v 69. minuti.

Nik Lorbek (Union St. Gilloise)

Belgija, 2. liga Union Saint-Gilloise : Westerlo 0:2 (petek) Ni kandidiral za tekmo.
Milan Tučić (OH Leuven) Belgija, 2. liga Royal Excelsior Virton : Leuven 0:1 (petek) Ni kandidiral za tekmo.

Dino Martinović (Etar)

Bolgarija, 1. liga

Etar : Černo More Varna 1:0 (sobota)

Alen Ožbolt (Lokomotiv Plovdiv)

Lokomotiv Plovdiv : Pofc Botev Vraca 2:0 (petek)

Odigral je 71 minut.
Elvis Džafić (Sarajevo)

BiH, 1. liga

Radnik Bijeljina : Sarajevo 1:1 (sobota) Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Emil Velić (Mladost Doboj Kakanj)

BiH, 1. liga Mladost Doboj Kakanj : Borac Banja Luka 1:1 (nedelja)

Matija Širok (Pafos)

Ciper, 1. liga

Pafos : Enosis Paralimni 1:0 (nedelja)

Odigral je vso tekmo in se v statistiko vpisal z rumenim kartonom.

Filip Valenčič (Inter Turku)

Finska, 1. liga

Konec sezone.

Inter je osvojil drugo mesto in si priigral nastop v Evropi, Valenčič pa je s 16 zadetki najboljši strelec finskega prvenstva. V rednem delu je dosegel 14, v ligi za prvaka pa dva zadetka.

Denis Petrić (Nantes)

Francija, 1. liga

Jan Repas (Caen)

Francija, 2. liga Auxerre : Caen 1:1 (petek)

V igro je vstopil v 84. minuti.

Matic Kotnik (Panionios)

Grčija, 1. liga

Xanthi : Panionios 1:2 (nedelja)

Marko Nunić (AE Larissa)

Grčija, 1. liga Larissa : Lamia 0:3 (ponedeljek) V igro je vstopil v 71. minuti in v 85. minuti prejel rumeni karton.

Žiga Frelih (Inter Zaprešić)

Hrvaška, 1. liga Lokomotiva Zagreb : Inter Zaprešić 3:1 (sobota) Branil je vso tekmo.

Valter Birsa (Cagliari)

Italija, 1. liga

Cagliari : Fiorentina 5:2 (nedelja)

Ni igral, zaradi poškodbe ga ni bilo niti na klopi Cagliarija.

Samir Handanović (Inter Milano)

Italija, 1. liga Inter : Verona 2:1 (sobota)

Rok Vodišek (Genoa)

Italija, 1. liga Napoli : Genoa 0:0 (sobota) Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Matija Boben (Livorno)

Italija, 2. liga Venezia : Livorno 1:0 (sobota) Igral je vso tekmo in v 79. minuti prejel rumen karton.

Žan Celar (Cittadella)

Italija, 2. liga

Perugia : Cittadella 0:2  (sobota)

Ni igral. Sedel je na klopi.

Boštjan Cesar (Chievo)

Italija, 2. liga Frosinone : Chievo 2:0 (nedelja) Odigral je vso tekmo in v 64. minuti prejel rumeni karton.

Luka Krajnc (Frosinone)

Italija, 2. liga Frosinone : Chievo 2:0 (nedelja)

Daniel Pavlev (Chievo)

Frosinone : Chievo 2:0 (nedelja)

Leo Štulac (Empoli)

Italija, 2. liga Empoli : Pescara 1:2 (sobota) Igral je od 69. minute in v 78. minuti prejel rumen karton.

Dejan Vokić (Benevento)

Italija, 2. liga Juve Stabia : Benevento 1:1 (sobota) Ni igral. Sedel je na klopi.

Catania : Sicula Leonzio 2:1 (nedelja)

Vanja Drkušić (Rende) Italija, 3. liga (C)

Virtus Francavilla : Rende 0:1 (nedelja)

Adnan Golubović (Pesaro)

Pesaro : Imolese 1:1

Ni igral.

Enej Jelenič (Carpi)

Arzignano Valchiampo : Carpi 0:1 (nedelja)

Igral je vso tekmo in v 17. minuti zabil edini gol na tekmi.

Urban Žibert (Bisceglie)

Bisceglie : Bari 0:3 (nedelja)

Igral je vso tekmo.

Klemen Bolha (Žalgiris Vilna)

Litva, 1. liga

Žalgiris : Riteriai 1:3 (petek)

Patrik Bordon (Panevežys) Litva, 1. liga Atlantas : Panevežys 1:4 (petek) V igro je vstopil v 32. minuti in v 64. minuti dosegel zadetek za 1:3 (video si oglejte spodaj). To je njegov peti zadetek v tej sezoni.

Matej Poplatnik (Kaposvari Rakoczi)

Madžarska, 1. liga Kaposvari : Fehervar 0:2  (sobota) Ni igral. Ostal je na klopi.

Matej Palčič (Šerif Tiraspol)

Moldavija, 1. liga

Šerif : Petrocub 1:1 (sobota)

Kevin Kampl (RB Leipzig)

Nemčija, 1. liga

Hertha Berlin : RB Leipzig 2:4 (sobota)

Zdaj že nekdanji slovenski reprezentant, ki ima v tej sezoni precej težav z zdravjem, tako da je zaigral šele šestič v tej sezoni, je na igrišče v Berlinu prišel v 54. minuti, ko je Leipzig vodil z 2:1 in v 86. minuti po sijajni akciji, ki si jo lahko ogledate spodaj, zabil za vodstvo gostov s 3:1 in prelomil tekmo. Leipzig, ki se bori za naslov, je po kar petih tekmah brez zmage v nemškem prvenstvu zdaj zmagal še drugič v nizu. Kampl je prišel do prvega gola sezone.

Luka Štor (Dynamo Dresden)

Nemčija, 2. liga Dynamo Dresden : Wehen Wiesbaden 1:0 (petek) Ni igral, ostal je na klopi.

Dominic Maroh (Krefelder Uerdingen)

Nemčija, 3. liga

Uerdingen : Kaiserslautern 0:3 (sobota)

Nik Omladič (Hansa Rostock)

Hansa Rostock : Duisburg 1:2 (sobota)

Ažbe Jug (Fortuna Sittard)

Nizozemska, 1. liga Fortuna Sittard : ADO Den Haag 1:0 (sobota)

Etien Velikonja (NEC Nijmegen) Nizozemska, 2. liga NEC Nijmegen : TOP Oss 3:0 (petek) Zaradi bolezni ni kandidiral za tekmo.

Damjan Bohar (Zaglebie Lubin)

Poljska, 1. liga Zaglebie Lubin : Rakow Czestochowa 2:2 Na igrišču je ostal do 91. minute, v 16. minuti pa zabil prvi gol na tekmi. To je bil že njegov sedmi prvenstveni gol sezone.
Erik Janža (Gornik Zabrze) Poljska, 1. liga Legia Varšava : Gornik Zabrze 5:1 (sobota) Odigral je vso tekmo.

Matej Pučko (Korona Kielce)

Poljska, 1. liga

Lech Poznan : Korona Kielce 0:0 (nedelja)

Igral je od 87. minute.

Rok Sirk (Zaglebie Lubin)

Zaglebie Lubin : Rakow Czestochowa 2:2 (nedelja) Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Saša Aleksander Živec (Zaglebie Lubin)

Zaglebie Lubin : Rakow Czestochowa 2:2 (nedelja)

Matic Žitko (Chojniczanka Chojnice) Poljska, 2. liga

Chojniczanka : Stal Mielec 0:2 (sobota)

David Zec (Benfica Lizbona B)

Portugalska, 2. liga Penafiel : Benfica B 1:1 (nedelja) Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Milan Kocić (Voluntari)

Romunija, 1. liga Astra Giurgiu : Voluntari 1:0 (petek) Ni igral, ostal je na klopi.
Andraž Struna (Voluntari) Romunija, 1. liga Astra Giurgiu : Voluntari 1:0 (petek) Odigral je vso tekmo.

Lovro Bizjak (Ufa)

Orenburg : Ufa 0:0 (nedelja) V igro je vstopil v 72. minuti.
Žiga Škoflek (Orenburg) Rusija, 1. liga Orenburg : Ufa 0:0 (nedelja) Ni igral, ostal je na klopi.

Andres Vombergar (Ufa)

Orenburg : Ufa 0:0 (nedelja)

V igro je vstopil v 78. minuti in poskrbel, da so zadnjih 12 minut na igrišču prebili vsi trije slovenski legionarji pri Ufi.

Kenan Bajrić (Slovan Bratislava)

Slovaška, 1. liga Zlate Moravce : Slovan Bratislava 0:1 (nedelja) Zaradi poškodbe glave, ki jo je med tednom skupil v ligi Europa, pričakovano ni kandidiral za srečanje.

Til Mavretić (Zemplin Michalovce)

Slovaška, 1. liga Senica : Zemplin Michalovce 4:0 (sobota) Ni igral, ostal je na klopi.

Maj Rorič (Sered)

Slovaška, 1. liga Sered : Nitra 0:1 (sobota) Igral je v prvem polčasu.
Željko Filipović (Vojvodina) Srbija, 1. liga Mačva Šabac : Vojvodina 0:1 (sobota) Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Jan Koprivec (Kilmarnock) Škotska, 1. liga Kilmarnock : Hamilton Academical 2:2 (sobota) Ni igral, ostal je na klopi.
Nino Irgolič (Mjällby) Švedska, 2. liga Konec sezone. Mjällby je drugoligaški prvak. Zagotovil si je napredovanje med elito. Mladi slovenski vratar je branil na dveh tekmah.

Kenan Fatkić (Thun)

Švica, 1. liga Xamax : Thun 2:3 (sobota) Igral je od 78. minute.

Blaž Kramer (Zürich)

Švica, 1. liga

Zürich : Sion 4:2  (nedelja)

V 3. minuti je s tretjim prvenstvenim golom sezone poskrbel za vodstvo Züricha z 1:0. Igral je vso tekmo.

Denis Popović (Zürich)

Švica, 1. liga Zürich : Sion 4:2 (nedelja) Ni igral, ostal je na klopi.

Nejc Mevlja (Schaffhausen)

Švica, 2. liga Lausanne : Schaffhausen 5:0 (nedelja) Odigral je vso tekmo.

Nejc Skubic (Konyaspor)

Turčija, 1. liga Sivasspor : Konyaspor 2:0  (sobota) Odigral je vso tekmo.

Gaber Dobrovoljc (Fatih Karagümrük)

Turčija, 2. liga Altay Izmir : Fatih Karagümrük 0:1 (sobota) Igral je vso tekmo in v 84. minuti prejel rumen karton.
Rajko Rotman (Akhisar Belediyespor) Turčija, 2. liga Erzurum BB : Akhisar Belediyespor 0:0 (sobota) V igro je vstopil v 88. minuti.

Miha Goropevšek (Volyn Lutsk)

Ukrajina, 2. liga

Volyn : Rukh Vynnyky 3:2 (sobota)

Igral je od prve minute in v 41. minuti prejel rdeč karton.

Antonio Delamea Mlinar (New England Revolution)

Liga MLS (ZDA/Kanada) Konec sezone. New England je izpadel iz končnice in tako končal sezono v ligi MLS. Izločil ga je branilec naslova Atlanta United. Delamea Mlinar je postal prvi Slovenec, ki je odigral tekmo končnice lige MLS.

Aljaž Ivačič (Portland Timbers)

Liga MLS (ZDA/Kanada) Konec sezone. Portland je izpadel iz končnice lige MLS, slovenski vratar pa je končal sezono brez nastopa za prvo člansko ekipo.